Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

+7
Maja.
nensi82
Mima
Brana
Kleopatra
mia
Crnokosa
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Gost Uto Okt 26, 2010 12:17 pm

Clanak je preuzet sa YUMAMA.COM

Provera prohodnosti jajovoda
Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda 5f6-Illu-c
Prilazem i ovu sliku radi bolje ilustracije postupka..

Histerosalpingo-sonografija (HSSG), odnosno Hy-Co-Sy i kontrastna histero-sonografija, tj. Hy-Co su ultrazvučne kontrastne metode koje se koriste u diferencijalnoj dijagnostici anatomskih - stečenih i/ili kongenitalnih anomalija uterusne šupljine (septus - «pregrađena» materica, polipi, miomi..), kao i u svrhu procene prohodnosti jajovoda. Za razliku od histerosalpingografije (HSG), koja se kod nas u bolnicama još uveliko koristi, u svetu su pomenute ultrazvučne metode potpuno potisnule ovu zastarelu rendgensku dijagnostiku, a sve u interesu pacijentkinja.

Razlozi i ciljevi pregleda

Što se tiče indikovanja ovakvih vrsta pregleda, neophodno je da se ustanove jasni razlozi i ciljevi - pre odluke o pregledu (što je vaš lekar obavezan da vam objasni). Pre toga je neophodno da se obavi kompletan ginekološki pregled (PAPA test, analiza vaginalnog sekreta, kolposkopija), kao i analiza krvi. Inače, ovaj ultrazvučni pregled se izvodi u prvoj fazi ciklusa, 10-12 dana dana od početka menstrualnog krvarenja, pri čemu je neophodno naglasiti pacijentkinji da je neophodno uzdržavanje od seksualnih aktivnosti do pregleda.

Bezbolna procedura

Pregled se izvodi u ambulantnim uslovima, bez anestezije - pošto je procedura potpuno bezbolna, a pacijentkinja može odmah nakon toga da se vrati uobičajenim aktivnostima. HSSG izvode ginekolog i iskusni sonografer (specijalista radiologije), koji pod kontrolom ultrazvuka prati distribuciju kontrasta. Posle aplikacije Goldstein sonhisteroskopskog katetera kroz cervikalni kanal, ubrizgava se kontrastno sredstvo. U prvom aktu, kontrast ispunjava šupljinu uterusa, tako da omogućava procenu anatomije materične šupljine, dok dodatnim ubrizgavanjem kontrasta mogu da se vizuelizuju jajovodi i ispita njihova prohonost.

Prednosti Hy-Co-Sy

Procedura Hy-Co-Sy je u stručnoj praksi i literaturi svetske medicine poznata i priznata od 1985. godine. Od tada je urađeno dosta multicentričnih ispitivanja pouzdanosti njene primene. Jedno od «najsvežijih» je sprovedeno u okviru Odseka za ginekologiju i akušerstvo Univerzitetske bolnice Valensija u Španiji. Naime, oni su upoređivali rezultate 3D Color Dopller ultrazvučnog Hy-Co-Sy nalaza sa nalazima laparoskopski praćene hrompertubacije (pod kontrolom optičkih instrumenata uvedenih u trbušnu duplju pacijentkinje, prati se prolaznost bojenog kontrasta, koji je plasiran kroz cerviks - grlić pacijentkinje, pri čemu je neophodno naglasiti da se laparoskopija radi nakon uvođenja pacijentkinje u opštu anesteziju). U toku istraživanja je utvrđeno da je pouzdanost 3D procene kavuma (materične šupljine) i tuba (jajovoda) - 96,6 odsto u odnosu na laparoskopski načinjenu procenu. Potom je Color Dopller procena kompetentnosti tuba pokazala 95,4 odsto pouzdanosti u poređenju sa laparoskopskom procenom.

Nakon ovakvih egzaktnih parametara, odnosno proverljivih naučnih istina, kao zaključak se nameće da je transvaginalna 3D Color Dopller analiza kavuma i Fallopijevih tuba (jajovoda), tj. Hy-Co-Sy procedura - moderan i suveren metod. Prema navodima španskih kolega, akcenat je na poštedi pacijentkinja - pre svega od bespotrebnog zračenja, kao i izlaganja jodnom kontrastu prilikom primene zastarele metode HSG (histerosalpingografije). Važno je dodati i da je procedura u toku ispitivanja prohodnosti jajovoda savremenom Hy-Co-Sy metodom mnogo kraća, uz značajno smanjenje nelagodnosti kod pacijentkinja.

Laparoskopija
Prohodnost jajovoda se moze dijagnostikovati laparoskopijom. To je hirurska metoda pri kojoj se kroz mali rez od 1cm na trbusnom zidu uvodi laparoskop-opticki instrument pomoc kojeg se posmatraju jajovodi i ostali organi male karlice:jajnici i materica. Na ovaj nacin kroz trbusni zid mogu da se uvedu hirirski intrumenti i urade operativni zahvat na jajovodu i jajnicima, tj. da se otklone otkrivene preprerke(srasline( koje su dovele do neprohodnosti jajovoda i ucine ih prohodnim.

Nalazi potrebni za HSG i laparoskopiju:
- pregled interniste
- analiza krvi:kompletna krvna slika sa leukocitarnom formulom,sedimentacija, fibrinogen,PT,aPTT, vreme krvarenja,vreme koagulacije,serumsko gvozdje,proteini,glukoza,urea,kreatinin,Na,K,CL,ALT,AST,,krvna grupa i Rh faktor
- pregled urina i urino kultura
- vaginalni i cervikalni bris-bakterioloski pregled
- bris endocerviksa:hlamidija, ureaplazma i mikoplazma

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Gost Sub Nov 13, 2010 2:41 pm

Uhhhhh, to me ceka jos malo :sad: Ipak se nadam da necu morati na laparoskopiju!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Crnokosa Sub Nov 13, 2010 4:47 pm

Alfa samo pozitivno razmisljaj :)
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od mia Pet Dec 17, 2010 11:13 pm

Alfa ,bila sam na hsg .Meni su radili pod totalnom anestezijom .Lepo sam zaspala i kad sam se probudila par sati sam imala osecaj kao da imam blazu upalu jajnika ali nista preterano.Taj osecaj je trajao par sati lezala sam u bolnici do ujutro .Dr mi je rekao da je sve ok da je prohodno i cisto i otisla sam kuci kao da apsolutno nikakvu intervenciju nisam imala.Znaci prvi dan su me pripremili za hsg sledece jutro uradili i trece jutro sam otisla kuci.
mia
mia

Ženski Datum rođenja : 17.02.1977
Datum upisa : 17.12.2010
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Kleopatra Uto Maj 03, 2011 4:23 pm

Ja sam radila laporaskopiju zimus i nisu uspeli da mi prociste jajovod (desni) a levi nemam jer mi je odstranjen u predhodnoj operaciji koja je radjena zbog jake upale koju sam imala. Preostalo mi je samo da zakazem vantelesnu. Ali imam tako jaku zelju da se sve to desi prironim putem. Trenutno sam se oslonila na travare,sta ce biti ne znam... Preostalo mi je samo da se nadam... baby boy
Kleopatra
Kleopatra

Ženski Datum rođenja : 15.12.1989
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 4:36 pm

Probaj sa terepijom koju sam napisala od Tesica travara sada cu ti naci link..
A da probas kod drugog dr.da vidis sta ce on da ti kaze?
DOBRODOSLA!!!! huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 4:43 pm

Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Kleopatra Uto Maj 03, 2011 4:49 pm

Hvala Brana. Malopre sam poslala Tesicu mail,da vidim sta ce mi on reci. Hvala za link,sad cu da pogledam. Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda 80888
Kleopatra
Kleopatra

Ženski Datum rođenja : 15.12.1989
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Kleopatra Uto Maj 03, 2011 4:55 pm

koji je tvoj problem?

Kleopatra
Kleopatra

Ženski Datum rođenja : 15.12.1989
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 5:00 pm

Moj savet ti je da ne ides kod Tesica jer je on covek koji uzima 300 e za terapiju koju kupuje iz makrobiotike i za to ti uzima velike pare,njegovu terapiju mozes uzeti i pokupovati u makrobiotici ili u apoteci u Tadeusa Koscuskog i praviti sama,tako sam ja radila..Mozes procitati na forumu o njemu..a te terapije koje daje postoje vec dugo u narodu i prenose se sa kolena na koleno ali naravno ti uradi ono sto mislis da je najbolje za tebe... huug


Poslednji izmenio Brana dana Uto Maj 03, 2011 5:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 5:14 pm

Kleopatra ::koji je tvoj problem?

Ja sam imala jaku matericu i jako bolne i neredovne cikluse,pa sam primala Poliflamin vakcine za bolne cikluse i one su mi ustalile i ovulacije i posle primanja istih nakon 3 meseca sam ostala trudna.Ali nazalost tih vakcina nema vise u proizvodnji.
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Kleopatra Uto Maj 03, 2011 5:59 pm

Da,on uzima 300 eura a to je stvarno mnogo. Koliko dugo si ti koristila terapije i gde si nasla recepte? Posalji mi te linkove molim te... Jos se u to nadam,4god. nije malo.
Kleopatra
Kleopatra

Ženski Datum rođenja : 15.12.1989
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 6:13 pm

Ja sam ovu terapiju pila mesec dana, ne znajuci da sam vec bila trudna, i onda sam prestala.Ali su svi sastojci zdravi i lekoviti, pogotovo maticni mlec.Imas privatnu poruku pogledaj je! :)


Poslednji izmenio Brana dana Pet Feb 10, 2012 6:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Uto Maj 03, 2011 7:08 pm

Nemam iskustva sa ovim problemom ali definitivno ti treba drugi doktor,ja mogu da ti preporucim mog ginekologa,stariji covek,vrlo strucan i bavi se sterilitetom mnogima je pomogao...
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Mima Pet Maj 06, 2011 8:11 am

Nakon jednog spontanog i nekoliko meseci pracenja folikula i plodnih dana (bezuspesno) Doktorica mi je preporucila da uradim prohodnost jajovoda (verovatno taj hssg) ubacivanjem tog kontrasta i pracenjem kako se on krece. Mnogo se plasim toga jer neki kazu da boli, opet neki da i nije tako strasno, pa ne znam sta da mislim. Tokom revizije kod spontanog imala sam takve bolove da sam vristala i pocela da se kocim i trnim sva. Sta da radim...?
Mima
Mima

Ženski Datum rođenja : 03.11.1981
Datum upisa : 06.05.2011
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Kleopatra Pet Maj 06, 2011 7:53 pm

Sto se tice HSg-a nemas cega da se plasis. Nista sto se ne moze izdrzati a i ne traje dugo,par minuta. Ja sam bila na HSG-u zimus i nista strasno,malo me je bolelo jer su mi bili zapuseni jajovodi. Tebe najverovatnije nece nista boleti ako ti bude sve uredu i ne budu ti zapuseni jajovodi,videces da si samo bespotrebno plasila. A i sto pre saznas rezultate bice ti lakse,makar neces vise brinuti. Zeli ti sve najbolje i da sve bude OK. Samo hrabro,videces da ce se sve dobro zavrsiti. huug
Kleopatra
Kleopatra

Ženski Datum rođenja : 15.12.1989
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od nensi82 Uto Feb 28, 2012 10:14 am

i ja bi trebalo uskoro da radim produvavanje jajovoda,ali se plasim...mnoge devojke koje su to radile,nisu radile pod totalnom anestezijom jer su im lekari rekli da nema potrebe i da ne boli toliko!!!!!!rekla mi je drugraica da obavezno trazim pod totalnom anestezijom,jer je bol uzasan,gori od porodjaja i da ubacuju neku kiselinu ''unutra'' i da su mnoge padale u nesvest a neke cak nisu dozvoljavale da se proces zavrsi do kraja...... :sad:
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Maja. Uto Feb 28, 2012 2:31 pm

I mene to ceka posle histeroskopije...
Plasim se takodje. Ali sve cu izdrazati zbog :baby:
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od nensi82 Uto Feb 28, 2012 9:33 pm

bogami,ja ne znam bas da li da radim to ako ne bude totalna anestezija...videcu jos sa ginekologom,sta on bude rekao..eh,sta mi sve zene trpimo...
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Tina Uto Feb 28, 2012 9:34 pm

zene,drzite se,samo hrabro! Uz vas smo huug blowkiss
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od nensi82 Uto Feb 28, 2012 11:33 pm

hvala,hvala huug :haha:
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Brana Sre Feb 29, 2012 12:16 pm

Drage moje,zelim vam svu srecu i da sve prodje sto bezbolnije,uz vas smo! blowkiss
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Caca Čet Mar 01, 2012 6:20 pm

nensi82 ::i ja bi trebalo uskoro da radim produvavanje jajovoda,ali se plasim...mnoge devojke koje su to radile,nisu radile pod totalnom anestezijom jer su im lekari rekli da nema potrebe i da ne boli toliko!!!!!!rekla mi je drugraica da obavezno trazim pod totalnom anestezijom,jer je bol uzasan,gori od porodjaja i da ubacuju neku kiselinu ''unutra'' i da su mnoge padale u nesvest a neke cak nisu dozvoljavale da se proces zavrsi do kraja...... Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda 353941
Da,i ja sam to cula.Ne napisah Maji da se ne uplasi.Ali trazite totalnu po svaku cenu,sto je sigurno sigurno je.Drzim palceve da sto bezbolnije prodjete.
Caca
Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od nensi82 Uto Apr 10, 2012 8:40 pm

zdravo zene!!!! pricala sam vam da sam sa momkom vec 6 god a god ipo vec zivimo zajedno i od oktobra smo poceli da radimo kao na bebi.prva 2 meseca sam kod ginekologa radila pracenje folikula i probali smo tada kada je rekao da sam u ovulaciji ali nije uspelo,pa sam radila hormone(inace imam neredovne menstruacije od prvog dana) i ispalo je da je sve ok,pa onda odradim briseve pa je ispalo da imam bakterije,neki veliki broj,pa to izlecim pa imala candidu 20% pa je izlecim i sad pijem neki caj biljni preventivno(urobitrat),kazu da je odlican i protiv eserihije i bakterija koje se vracaju ali sad imam problem...ginekolog mi je predlozio da odradim prohodnost jajovoda ali ja bas nisam za to(inace sam sa bila 2004 trudna pa morala da abortiram),mnogi mi kazu da bas nema potrebe za tim i a se to otprilike radi posle god,god ipo dana...ja bih da sada pokusamo prirodnim putem jer smo bas bili pod stresom jer sam 2 meseca lecila bakterije i moguce je da zbog toga nisam mogla da zatrudnim...sta vi kazete?pokusavamo inace od okt meseca,pa nismo sada skoro 2 meseca imali odnose zbog tih bakterija...
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od meca11 Sub Jul 07, 2012 7:25 pm

drage zene zdravo svima posto sam nova na ovaj forum,,citav vec ove vase por..i bas me interesuje,,posto sam ja vec 4 god..u braku..inema nacina na koji nisam pokusavala da ostanem u drugom stanju..i sada je doslo ovo na redu prohodnost jajovoda..dali neka zena zna,,sa cime ikako se to radi?? i dali je to toliko uspesno...od srca svima zelim sve naj..i da brzo svaka postanete mama..jer to ja upravo bas zelim...hvala vam unaprijed na odg..
meca11
meca11

Ženski Datum upisa : 06.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda Empty Re: Provera prohodnosti jajovoda i produvavanje jajovoda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu