Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Kontracepcija

+5
Bubi89
Bubica
Tina
Brana
Gaga
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Ned Dec 11, 2011 9:32 pm

Ma ovde niko nema losu nameru ili nesto da kaze da bi se svadjale,mi smo stare virt.prijateljice ;) nego,kao sto rekoh lakse mi je na francuskoj tastaturi da udarim ! nego . :) krivo mi sto se Barbi i Brana posvadjose bez razloga,Barbi se malo salila u vezi hormona,na moj kont :) nisam se naljutila :lol: sve se nesto pogresno protumacilo!
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Brana Ned Dec 11, 2011 9:37 pm

Ja se ni sa kim nisam svadjala...samo drzim do sebe,i preko nekih granica nikada ne popustam... :)
A sada da se vratimo temi da se ne izmesa sve... :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Ned Dec 11, 2011 10:07 pm

Olalaaaa zene! Brano,ovde svako drzi do sebe i svojih principa,sto je i normalno! Svako je rekao sta je imao i gotovo!
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Brana Ned Dec 11, 2011 10:23 pm

Brana ::
Ja sam samo rekla ono sto su meni rekli skoro svi doktori,a i sama se slazem sa tim...videla sam mnogo prijateljica oko sebe,pa i moju sestru,koje su se strasno ugojile,neke su odlakavile,dobile dijabetes itd...zena mora da je savrsenog zdravlja da bi smela da ih pije....tj.krvna slika mora da je odlicna....
Ali nikoga ne osudjujem ako ih pije,to je slobodan izbor,naravno... :)
Evo da citiram svoj post,posto je pogresno shvacen ili bolje receno shvacen kako se zeli...Ja nisam rekla konkretno Tini da ce da odlakavi i da se ugoji,nego sam rekla da sam videla dosta prijateljica oko sebe,to je prvo,a drugo od sada cu sa sigurnoscu da razmislim da li da pisem svoje misljenje ili ne...Ako sam ikada nesto pisala,bilo je iskreno i iz najbolje namere,jer i ja sam majka,i imala sam svoje strahove vezane za kontracepciju,i htela sam iz najbolje namere da podelim sa vama..ali ok...nema veze,idemo dalje... :)


Poslednji izmenio Brana dana Ned Dec 11, 2011 11:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Ned Dec 11, 2011 10:28 pm

Dobro,bilo i proslo! Ja samo ne mogu da verujem da tu dr daju kontracepciju a da se pre toga ne urade neke analize?
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Brana Ned Dec 11, 2011 10:33 pm

Tina ::Dobro,bilo i proslo! Ja samo ne mogu da verujem da tu dr daju kontracepciju a da se pre toga ne urade neke analize?
Ja mislim da je tu glavni problem vrsta tablete,jer ne odgovaraju svakom iste tablete,moja sestra je promenila par njih dok nije nasla odgovarajuce,sada pije Jasmin.. :dont:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Ned Dec 11, 2011 10:36 pm

Ja se secam dok sam jos isla u srednju skolu,imala sam problema sa menstruacijom i dr mi prepise logest,da dodju u normalu i ja popijem prvu i padnem u nesvest! Prejaka je bila sa hormonima! Ovde pijem microval,ne znam da li ih ima tu,ali su stvarno fenomenalne!
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Brana Ned Dec 11, 2011 10:43 pm

Meni su preporucivali Jasmin,a da pritom pre prepisivanja pilula nisu radili analize krvi,hormona itd..sto je jako rizicno,jer sve tablete imaju razlicitu dozu odredjenih hormona,i bas zato treba da vide preko krvi stanje hormona kod zene,da ne dodje do problema..ali eto...bzvz.
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Doktorka Pon Dec 12, 2011 11:55 am

Brana ::Ja se ni sa kim nisam svadjala...samo drzim do sebe,i preko nekih granica nikada ne popustam... :)
A sada da se vratimo temi da se ne izmesa sve... :)
Drago dete, mnogo sam starija od tebe, pa imam pravo i da te dobronamerno savetujem, a pride sam i doktor. Stameno se drzis svojih stavova, sto je u redu, ali u ovom slucaju je to potpuno pogresno. Takodje si potpuno pogresno shvatila sale koleginice forumasice i ispao je ozbiljan problem ni oko cega. Bilo bi lepo da se jedna drugoj izvinite, ali posebno ti njoj, jer se vidi da se rukovodis onim rekla-kazala, sto nije u redu, ako se zbog toga narusava kolegijalnost. Administratori porodicnih foruma bi zato trebalo da budu osobe sa iskustvom (ne zameri, ali malo stariji od tebe), sa malo manje drcnosti i temperamenta. Ne mozes da ocekujes povladjivanje od strane svih samo zato sto si administrator. Pogotovo kad nisi u pravu, kao sad. Procitala sam ceo forum, sve teme i zakljucila da si blago ljutljiva osoba (ili jako, tu se vec dvoumim). Tako se ne zivi zivot dete. Ozbiljna sam i dobronamerna. Pokusaj malo da poradis na sebi. Verujem da si dobra osoba, ali se meni licno ne dopada tvoje ponasanje na forumu, a forum je lep i ne bih zelela da dodjem u situaciju da ga napustam zbog trivijalnih stvari.
E sad... Evo ja cu da razresim misteriju oko kontraceptiva. Tacno je da oni nose odredjene rizike. Neke grupe ne smeju da ih koriste, a to su:
1.zene preko 90kg bez obzira na visinu
2.zene sa visokim holesterolom i trigliceridima
3.zene sa visokim krvnim pritiskom
4.zene sa problemom epilepsije
5.zene sa bilo kojom vrstom kancera

Za sve ostale tablete su bezopasne, stavise, odlicne su, jer cuvaju jajnike i matericu od kancera, a i produzavaju reproduktivnu dob.
Forumasica je postavila pitanje koje tablete da koristi , a moja preporuka je Qlaira. Najnovije su na trzistu, sadrze veoma malu koncentraciju hormona, piju se od prvog dana ciklusa svaki dan bez pauze (u tome je razlika od ostalih tableta). Ako imate jos neko pitanje o njima, pitajte slobodno :)
Doktorka
Doktorka

Ženski Datum upisa : 25.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Crnokosa Pon Dec 12, 2011 12:48 pm

Hvala nasoj dragoj Doktorki blowkiss
I ja stvarno mislim da nema potrebe za svadjom, i jos jednom vas molim da ne postanemo kao ostali forumi!
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Doktorka Pon Dec 12, 2011 1:14 pm

Crnokosa, uvek sam tu da pomognem. :)
Doktorka
Doktorka

Ženski Datum upisa : 25.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Pon Dec 12, 2011 2:47 pm

doktorka,dobrodosla! Da,i ove sto ja pijem,piju se svaki dan bez pauze i u vreme ciklusa
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Brana Pon Dec 12, 2011 5:01 pm

Draga doktorka hvala na savetima,postujem Vase misljenje,ali isto tako ocekujem da i drugi postuju tudje.Oformili ste misljenje o meni,a ne znate me licno,ovo je virtualni svet,ovde se mogu doneti i pogresni sudovi o ljudima, jer se virtuelno izrazavanje bazira na pisanju,bez pogleda u oci,govora,nacina na koji se usmeno komunicira,sto je sustina pogresnog razumevanja necijeg izrazavanja.Forumasica koja je juce imala neprijatnu diskusiju sa mnom je pisala u svojim postovima vrlo uvredljive reci koje nisu primerene ovoj temi niti porodicnom forumu,ti postovi su izbrisani,niste tome prisustvovali,pa s' toga razumem da ne znate i drugu stranu price.Ja sam samo iznela svoje misljenje u najboljoj nameri,i ono sto su mi i lekari potvrdili,nisam rekla da mene neko mora da slusa,i podrzava.Imala sam mnogo puta prilike da se uverim u nestrucnost lekara,naravno nikoga ne prozivam licno,ima i fenomenalnih doktora,ali i onih koji Vam uliju nesigurnost i strah od pogresnih dijagnoza.
Ja nisam dete,iako sam mlada,imam iza sebe dosta iskustva,i imam svoja ubedjenja,bolje receno oformljena sam licnost(imam fakultet,uspesnu muzicko obrazovanje,porodicu i dete i sve to sa 23godine,sto ne moze imati nezrela osoba ili dete).A nasa glavna admin.Maja je isto vrlo mlada,89 je godiste i jedno je divno i zrelo stvorenje. :) A mozete pogledati i druge forume,pa cete zakljuciti da je ovde upravo zbog administratora vesela atmosfera,skladna i opustena.Na drugim forumima su pravila mnogo strozija,pa bi ovakve svadje bile odmah ili banovane ili bi se teme zakljucavale.Onda ne bi moglo da se pise samo u odredjenim temama,tipa za caskanje,nego bi bilo pravilo o samo par postova u jednoj temi,a u strucnim temama,samo odredjena i sustinska pitanja.Uloga moderatora bi bila mnogo ozbiljnija i oni bi bili tu za opominjanje ako se pise post u temi kojoj ne pripada,ako se ostale teme zapostavljaju,ako neko pravi nered,ako neko pise velikim slovima,ako neko pise psovke bez cenzure, itd...Administrator je tu da nadgleda forum,i reguje samo kada mora...itd..Ja i Maja ne zelimo da budemo babaroge,vec osobe koje ce biti tu da se osecate lepo i da se nadjemo kada god to treba.Ovaj forum je osnovan iz ljubavi i truda,kome sam se ja kasnije pridruzila i postala admin. sa Majom.Meni zvanje nije bitno,bitno je da mi je lepo ovde i da je drugima lepo,naravno uvek ce biti kritika,sto je i sasvim normalno.O temperamentu necu da polemisem,jer smo svi mi razliciti.A to da ja ocekujem da mi se neko povladjuje,nije tacno jer da je tako,onda bi upravo ovde bila atmosfera kao i na svim ostalim forumima,o cemu i admin.Maja prica,a to i drugi mogu da potvrde.Uvek sam izlazila u susret svima kojima mogu da pomognem kao i Maja,i zelim da tako i ostane.Ne sumnjam u Vase strucno misljenje,hvala Vam sto ste ga podelili sa nama,ali isto tako bi i moj ginekolog specijalista(ima zvanje prof.doktor medicinskih nauka,ima 75 godina,koji mi je pomogao da zatrudnim), mogao da kaze sve protivno ovome,sto znaci da je svako od nas dostojanstven u svom izlaganju i da drzi do sebe,kao sto i Vi smatrate za sigurno u svom postu.
Nadam se da nisam nikoga uvredila,da ce Vam biti lepo ovde sa nama i da ce se i ubuduce razlicitosti misljenja postovati kao i do sada,bez vredjanja.Pozdrav :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Bubi89 Pon Dec 12, 2011 6:31 pm

:vino:
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gaga Pon Dec 12, 2011 9:47 pm

Doktorka hvala za savet....zenice moje, ja sam postavila ovu temu, pa naj vise zbog sebe da sam znala do kojih razmera ce ici neslaganje misljenja ne bih nikada... ljubim vas sve.... blowkiss
Gaga
Gaga
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 20.04.1980
Datum upisa : 04.11.2011
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Pon Dec 12, 2011 9:54 pm

ma daj Gago molim te. To je sve iz ljubavi :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gaga Pon Dec 12, 2011 9:59 pm

Hahahaah joj dobro ako tako kazes.... :)
Gaga
Gaga
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 20.04.1980
Datum upisa : 04.11.2011
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Tina Pon Dec 12, 2011 10:18 pm

;) huug
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Bubica Pon Dec 12, 2011 10:25 pm

Ja više neću da sudim,eto pogrešno shvatih pošto mi se ne prikazuju smajlići,pa mi je sve ovo izgledalo kao žestoka svadja,pogotovo Barbin post sa kravom :lol: Tina ljubim te i tvoje uzvičnike :haha: huug
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu