Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


problem!

+2
kathy_gm
Kristina206
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

problem! Empty problem!

Počalji od Kristina206 Sub Dec 21, 2013 9:13 pm

e ovakoo imala sam menstruaciju do jucer,danas sam isla na wc piskiti kad ono krv,u doljnjem dijelu trbuha me jako boli i imam kao neke grceve,pomozite!Bojim se..
Kristina206
Kristina206

Ženski Datum upisa : 06.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od kathy_gm Ned Dec 22, 2013 11:35 am

Pozz,Kristina,koliko dana ti je trajao ciklus? Mislim,kada si dobila?
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Kristina206 Ned Dec 22, 2013 12:34 pm

17.12. inace ta krv nema neugodan miris
Kristina206
Kristina206

Ženski Datum upisa : 06.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Kristina206 Ned Dec 22, 2013 5:52 pm

moze mi tko odg? :/
Kristina206
Kristina206

Ženski Datum upisa : 06.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od kathy_gm Ned Dec 22, 2013 6:19 pm

Danas ti je,znaci,6dc. Kakvi su ti ,inace,ciklusi? Imas li jos bolove? Sacekaj jos koji dan,ukoliko se nastavi,javi se svom ginekologu.  :dont: 
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Kristina206 Ned Dec 22, 2013 7:47 pm

pa uglavno dobijem kako izracuna,redovni,prosli mjesec mi je kasnila 4 dana,nemam vise bolove.
Kristina206
Kristina206

Ženski Datum upisa : 06.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od kathy_gm Ned Dec 22, 2013 7:53 pm

Ko zna,zenski organizam je cudo. Pij caj od Hajducke trave,kazu da je ona najbolja za sve zenske bolesti.  huug Pisi i u drugim temama...  :) 
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Nensy85 Pon Dec 23, 2013 11:02 am

Pozdrav Kristina...
Ja bih na tvom mestu ipak posetila dr, tako ces biti i ti mirnija.
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od leptirko Pon Dec 23, 2013 4:35 pm

Desava se.
Samo me nervira sto se otvaraju nove teme tek tako, a stare se i ne pogledaju!
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Pon Dec 23, 2013 6:38 pm

nije to nista strasno!!!!!!!!
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Kristina206 Pon Dec 23, 2013 8:16 pm

oprostite nisam znala da se ne smije otvarati tema,ja sam ajmo rec nova ovdje,pa ne znam bas na ovaj forum,samo sam trazila pomoc,hvala vam drage :*
Kristina206
Kristina206

Ženski Datum upisa : 06.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Pon Dec 23, 2013 8:20 pm

ok,moci ces da se uklopis
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od nensi82 Čet Jan 02, 2014 2:36 pm

kada sam ostala trudna 1 put(morala sam da je prekinem),kasnilo mi je 21 dan(inace,meni je pre non stop kasnilo),i bila sam ubedjena da cu dobiti jer me je uzasno boleo stomak nekoliko dana,kad ono-ja trudna :) pr god sam imala kiretazu i pre jedno 6 meseci mi je isto kasnilo 13 dana ali nisam bila trudna pa mi je doktor dao tablete za regulaciju primolut i posle se kao malo stabilizovalo,i sad mi opet kasni,3 dana,ali se ipak kao nadam ovog puta zeljenoj trudnoci :)) mada,danima me bolucka stomak,nekad imam grceve i skoro kada sam spavala na stomaku,jako su me grudi bolele..da li su to bas simptomi pms-a ili?
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Čet Jan 02, 2014 4:57 pm

draga,moze biti i jedno i drugo,preostaje ti samo da cekas....
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Nensy85 Pet Jan 03, 2014 11:08 am

nensi, sacekaj jos neki dan pa ako ne dobijes uradi test.
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Ned Jan 05, 2014 6:33 pm

zeneeeeeee,pomagajte!!!!!
juce je pocela da mi izlazi alergija po licu da bi se prosirila i na ostale delove tela.kapci su mi u alergiji,nemam deo lica koji noje,cak i usi i u kosi.bila danas u hitnoj,dr nema pojma,dao mi fenergan tab. kao one smeju da se piju i mnogo uspavljuju,popila sam,spavala i ustala i nista se nije povuklo.izgledam kao da me je napala variola vera.....samo mi je jos to falilo ,nadam se da bebi nece biti nista  :umislima: ,i ne znam od cega je.........  :dont: ,ocajna sam......
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od nensi82 Uto Feb 25, 2014 9:56 pm

zene,imam jedno jako glupo pitanje...tj mog muza to interesuje,posto sam gubila bebu dva puta,da li sperma ili losa sperma moze uticati na to?(radio je spermogram 2 puta i sv eje ok,i pokretljivost mu je ok)
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Sre Feb 26, 2014 12:31 pm

spontani moze nastati zbog pogresnih hromozomskih spojeva ili slabosti grlica,slabih veza materice


UZROCI od strane ploda I majke:

1/3 spontanih pobacaja koji se desavaju u vrijeme ili prije 8 nedjelja trudnoce zovemo Blighted Ovum ili trudnoca bez embriona ( na ultrazvuku se ne moze vidjeti zumanjcana vreca ili embrion )
U 2/3 slucajeva gdje je pronadjen embrion prosjecno 50% embriona je bilo dizmorficno, ili macerirano tako da se nije mogla niti napraviti patohistoloska dijagnoza.

Blighted ovum I nenormalni embrioni mogu biti rezultat izlozenosti teratogenim faktorima ili uzrokovani hromozomskim abnormalmostima.
Hromozomske abnormalnosti se racunaju za otprilike 50% uzrokom svih SP. Vecina anomalija su uslovljne aneuploidijama, od kojih su najcesce sturkturalne abnormalnosti, mozaicizam, ili single gene defect ( defekt samo jednog gena ) koji su odgovorni za veoma mali % SP.

Sto je ranija gestacijka starost u kome dolazi do SP, veca je incidenca citogenetskog defetka, tako da je incidenca abnormalnog fetalnog kariotipa oko 50% izmedju 8 I 11 nedjelje trudnoce, ali opada na 30% od 16-19 nedjelje.Najcesce genetske anomalije su slijedece:
a) autozomalne trisomije 52%
b) monozomije 19%
c) poliploidije 22 %
d) ostali
Moram da naglasim da se vecina ovih anomalije desava u embrionu kao izvoru anomalije a da veoma rijetko se takve anomalije naslijedjuju od roditelja. !!!

Anomalije vezane za izlozenost teratogenima: Diabetes mellitus u trudnoci za slabom kontrolom glukoze, droge, lijekovi, fizicki stress, zracenje.

Trauma…usljed interventnih procedura u trudnoci, kao sto je CVS / uzimanje horionskih resica posteljica za citogenetsku analizu /, amniocenteza, sto se povezuje sa 1 SP na 500-700 uradjenih amniocenteza.

Faktori od strane majke, kao sto su miomi, intrauterine priraslice, septumi u matericnoj duplji, mogu da interferiraju sa optimalnom implantacijom jajasca.

Insuficijencija / slabost / grlica materice, ili kako se u narodu kaze = rano otvaranje grlica, je cesti uzrok ponovljenog pobacaja u drugom trimestru. Pracena je bezbolnom dilatacijom grlica / otvaranjem / I oticanje plodne vode, krvarenjem I ekspulzijom ploda. Uzrokovano je prijasnjim intervencijama na grlicu, kao sto su kiretaze, laceracije / razdori / u toku prijasnjeg porodjaja, konizacija, laser terapija, loop ekscizija grlica, et cetera.

Akutne infekcije majke kao sto su Listeria monocytogenes, Toxoplasma gondii, Parvovirus 19, rubella, Herpes Simplex mogu da dovedu do abortusa usljed fetalne ili placentarne infekcije.
Majcina oboljenja kao sto je bolest stitne zlijezde, Kusingov sindrom, policisticni sindrom ovarija takodje mogu da doprinesu suboptimalnoj klimi za razvoj normalne trudnoce.

Stanja sa hiperkoagubilnoscu krvi / povecanom sklonoscu ka zgrusavanju / kao sto su naslijedjene I stecene trombofilije, I poremecaji imunog sistema kao sto je sistemski lupus eritematozus, antifosfolipidni sindromm, mogu da dovedu do imunoloskog odbacivanja ili ostecenja placente.

IDIOPATSKI SP. Uzrok SP kod hromozomsko I stukturalno normalnih embriona/fetusa u zdravih trudnica je nejasno = nauka ne zna uzroke, pa kazemo da su idiopatski.


DIJAGNOSTIKA UZROKA HABITUALNIH POBACAJA /HP/[/b]

Veoma je vazno da zapamtite da vecina zena sa HP ima dobru prognozu da na kraju ipak ima uspjesnu trudnocu, bez obzira da li je defitivan uzrok pronadjen ili ne, I da li je ili ne terapija zapoceta. U jednom istrazivanju na Illionis University je utvrdjeno da zene sa Recurrent pregnancy loss ili istorijom habitualnih pobacaja imau opsti % zivorodjene djece izmedju 71 I 77 %, sto je odlicno !!!

Pacijentinje nakon 3 izgubljene trudnoce ostanu trudne i rode zdravo dijete u 50% slucajeva bez ikakvog ispitivanja i terapije !!!

Isto je tako razumno kod parova gdje je pacijentkinja 35 g ili starija poceti analizu tog problema nakon 2 uzastopno izgubljene trudnoce.

Minimalni dijagnosticki workup ili obrada para koji je imao HP treba da se sastoji od slijedeceg:

1. Kompletna ginekolosko-akuserska anamneza I pregled, ukljucujuci pitanja vezana za prethodne trudnoce I pobacaje, kakvi su simptomi prethodili gubitku trudnoce I starost trudnoce, jer se obicno hromozomske anomalije I hormonalni poremecaji desavaju u 1.trimestru, a pobacaji zbog anatomskih anomalija I autoimunih oboljenja u 2.trimestru, ali nekada se ti uzroci preklapaju, tako da to nije striktna podjela. U ginekoloskom pregledu tragati za cervikalne laceracije ili anomalije materice.
Uzeti i kompletnu internisticku anamnezu!
Pregled treba da ukljuci kompletni internisticki pregled, tragajuci za znacima galatkoreje / lucenje mlijeka iz bradavica na pritisak ili spontano /, pojacane maljavosti, pretjeranom tezinom…et cetera.
Ako su dostupni prethodni patoloski izvjestaji od prethonih trudnoca ili laboratorije ili ultrazvuka, HSG, MRI…potrebno je evaluirati rezultate istih I ne izlagati pacijente ponavljanju istih pretraga, ukoliko to nije neophodno.
Porodicna istorija moze da bude pozitivna za neku genetsku anomaliju I ne treba je zaboraviti.

Slijedeci testovi se preporucuju kako pocetna evaluacija pacijentinje sa istorijom ponavljanih /habitualnih/ pobacaja /HP/ :
LABORATORIJSKO ISPITIVANJE

1. TRECEG DANA POSLIJE MENSTRUACIJE treba da se odrede koncentracije FSH I estradiola kako bi se odredila ovarijalna rezerva
( Normalne vrijednosti za estradiol su <80pg/ml, I za FSH < 15 mIU/ml ). . Ako bi se level FSH odredjivao samo kod zena koje su starije od 34 g, onda bismo promasili ¼ zena koje imaju ovu dijagnozu.

2. Factor V Leiden , aktivirani protein C resistance, protein S deficiency, and prothrombin G20210A mutacija su povezani sa ranim habitualnim pobacajem

3. Minimum imunoloske analize kod zena sa HP jeste test antikardiolipinskih antitijela I lupus anticoagulantnih antitijela (anticardiolipin antibody (IgG and IgM) and lupus anticoagulant). Oba testa treba da se urade 2 puta, 6-8 nedjelja razmaka, zato sto nisko ili srednje pozitivni titri mogu da budu uzrokovani nekim virusnim oboljenje I da se vrate na normalu.


4. Kariotip roditelja ako su gore pomenuti testovi normalni

ANALIZA MATERICE

1. SONOHYSTEROGRAFIJA jeste metoda koja se sastoji od pregleda endocervikalnog kanala, povrsine matericne duplje I zida, a moze da se dopuni sa fizioloskom otopinom koja se aplicira kroz jednu specijalnu spricu sa aplikatorom u cervikalni kanal, na koji se nacin rasiri matericna duplja I otkriju potencijalni polipi, ili submukozni miomi (odmah ispod sluznice materice),a koji se drugim metodama ne bi vidjeli. Ovo je jedina metoda kojom se moze uociti razlika izmedju septuma matericne duplje I bicornuate uterus, I ovdje HSG nije koristan ukoliko se ne koristi laparoskopija istovremeno da se pregleda fundus uterusa.
ILI…jedna od slijedecih metoda koja niti jedna sama po sebi nije dovoljna za kompletnu procjenu jajovoda I materice.

2. HSG, Hysteroskopija, laparoskopija and MRI.Dodatno testiranje zavisi od radne dijagnoze koja je nastala na osnovu anamneze I pregleda.

Read more: http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/spontani-pobacaji-rizicni-faktori-uzroci-dijagnostika-t14038.html#ixzz2uQlXCurr
drugi faktori kao sto je pusenje,alkoholizam itd.
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od leptirko Sre Feb 26, 2014 7:22 pm

Maro, vrlo koristan post!
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od nensi82 Sre Mar 12, 2014 10:54 pm

Prosli put sam u cervikalnom brisu imala u malom broju enterococus i doktor mi je rekao da uzmem ili polyginax ili macmiror vaginalete.ja uzela macmiror ali nisu pom ogle i dalje ih imam u malom Broju.sta da radim?
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Sre Mar 12, 2014 11:18 pm

mislim da bi trebala i neki antibiotik da uzmes....izguglaj...
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od nensi82 Ned Mar 30, 2014 9:44 am

zene pomagajte hitno!!!!! kasni mi 14 dana,jutros ja piskim,kad ono krv,posle jedno 2,3 sata ja opet piskim kad nema krvi ali kad sam se obrisala bilo je malo braonkasto.odradim test,on pokaze jednu crtu ali mislim da nisam dobro uradila jer nisam do one oznacene deblje linije(radila sam baby rapid) nego sam skroz do kraja gurnula traku,pa zovem ginekologa,on mi kaze da odradim opet popodne pa ako nisam trudna da u svakom slucaju dodjem sutra da me pregleda da moze biti folikularna cista!!! sta vi mislite??
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od marasrna Ned Mar 30, 2014 9:54 am

Mislim da ces dobiti menzis...
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od nensi82 Pon Apr 07, 2014 1:19 pm

zene ja sam prosle gofine u maju pila primolut za reg ciklusa pa se malo kao stabilizovalo i sad mi opet kasnilo 15 dana pa sam dobiloa i dao mi je doktor sad orgametril..ja sam nesto protiv te hemije i ''vestaka'' :)) i jos kad sam cula da izaziva vrtoglavicu i pojacan apetit nesto bih odustala...cula sam da je bolje prirodnije piti floravitex kapi..da ih mozda ne pijem ovaj mesec,ja bih trebala sad od 16 dana ciklusa da krenem da ih pijem..
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od kathy_gm Pon Apr 07, 2014 3:01 pm

Nensy,zasto ne probas sa macinom travom da regulises ciklus? Ja sam vise za prirodne metode,nego za kljukanje lekovima.
Ja 2,5 godine nisam mogla da ostanem u drugom stanju,a isla sam kod dr-a i ovde,cak bila i u Narodnom frontu,ma uzas...
E onda mi je prijateljica rekla da pijem jabukovo sirce sa medom,razmuceno u casi mlake vode od 2 dl. Od 5dc do pocetka plodnih dana sam pila macinu travu,a jabukovo sirce svako jutro i evo,sada sam 5i mesec. Jabukovo sirce sluzi za ciscenje organizma i ja verujem da mi je,u kombinaciji sa macinom travom,pomoglo.
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

problem! Empty Re: problem!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu