Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Seks posle porođaja

+8
Traurig
Bubica
Anna
Aleksandra18
M&D
pufna
Brana
Maja.
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Seks posle porođaja Empty Seks posle porođaja

Počalji od Maja. Sub Sep 11, 2010 12:49 pm

Da li mogu da imam seks i pre isteka 6 nedelja od porođaja?
Ne preporučuju se odnosi sa partnerom u prvih 6 nedelja nakon porođaja. Razlozi za to su mnogobrojni. Prvo, vagina i grlić prolaze kroz velike promene tokom trudnoće i porođaja, i treba im vremena da se vrate u prvobitno stanje. Materica se lohijama oslobađa ostataka krvi i površnog epitela, i još je podložna infekcijama.
Ukoliko ste imali epiziotomiju, prsnuće perineuma ili rektuma, potrebno je vreme da tkivo zaraste i postane elastično. Odnos sa partnerom pre vremena biće bolan i neprijatan, i samo će izazvati smanjenje želje za seksom.

Kada treba izbegavati oralni seks?
Oralni seks možete upražnjavati i odmah posle porođaja. To može biti dobar način za smirivanje i razmenu nežnosti. Svakako, treba uzeti u obzir par činjenica: ukoliko imate epiziotomiju ili prsnuće perineuma, partner treba da izbegava kontakt sa šavovima, inače može doći do infekcije rane. Kontakt sa klitorisom je već sasvim dovoljan.

Da li možemo da imamo odnos i pored toga što sam imala epiziotomiju?

Rana epiziotomije bi trebala da kompletno zaraste 4-6 nedelja nakon porođaja. Nakon toga možete imati odnos sa partnerom. Uzmite u obzir da će prvi odnosi verovatno biti neprijatni, možda čak i bolni. Duža predigra i romantično okruženje mogu vam pomoći u opuštanju. Možete koristiti i lubrikante (sredstva za podmazivanje vagine) da bi ulazak penisa u vaginu prošao što bezbolnije.

Da li ću ikada ponovo poželeti seks sa svojim partnerom?
Ne brinite. Porođaj je veoma iscrpljujuće iskustvo za vas, i trenutno pored male bebe koja zahteva 120% vašeg vremena, potpuno je razumljivo što vam seks ne pada na pamet. Naročito ako ste imali epiziotomiju ili rupturu međice, te su genitalije bolne i sam dodir je neprijatan, seks je veoma lepa uspomena ali i veoma daleka budućnost.
Kako vreme bude prolazilo, a već posle 6 nedelja, kada sve zaraste, moći ćete da počnete odnose sa partnerom. Neka početak bude nežan, možda samo dodir i maženje, dok sami ne poželite više. Nemojte se siliti na seks jer ćete napraviti potpuno obrnuti učinak i pokvariti sebi, a i svom partneru, zadovoljstvo ponovnog upoznavanja sa vašim telom.
Razgovarajte sa partnerom o tome šta vam prija a šta možda ne. Ponekad će vam samo sedenje uz TV i držanje za ruke više prijati od seksa, ali i to je normalno. Uspostavite kontakt rečima, izjavljujući ljubav partneru. Istražujte zajedno nove dodire i polako će vam se želja za seksom vratiti. Svakako sačekajte da period od 6 nedelja prođe, da bi vaše telo moglo da prihvati vaše zahteve bez većih problema. Probajte da ne zapostavite svoj odnos sa partnerom zbog dolaska bebe u kuću. Odvojite deo svoje pažnje za partnera, da se ne bi otuđili.

Krenulo mi je mleko tokom seksa, da li je to ok?
Čak i ako se pojavi mleko iz bradavica u toku odnosa, to je sasvim normalno, jer stimulacija bradavica pospešuje naviranje mleka iz dojki.
Mi definitivno nemamo vremena za seks! Gde ga drugi parovi stvore?
U situaciji kada ste preko glave u pelenama i flašicama i cuclama i raznim pomagalima koje su vam ukućani, prijatelji i rodbina darivali za lakše snalaženje sa novopridošlom bebom, seks stvarno nije na prvom mestu. Međutim seks je sastavni deo svake veze i ne treba ga izbegavati. Krenite polako. Možda ćete biti uplašeni u početku i pokušaćete vaš strah sakriti pod plašt nedostatka vremena, ali to ne može trajati večno.
Osnova za ponovno uspostavljanje seksualnosti je razgovor. Pričajte sa partnerom o vašem strahu, o nedostatku vremena, o tome „šta bi bilo kad bi bilo“... Probajte da odete u krevet ranije, čim sredite bebu i ona zaspi. Prihvatite činjenicu da se nakon porođaja sve promenilo, pa i vaš seksualni život. Budite spremni da promenite vreme i način vođenja ljubavi. U svemu tome ne zaboravite na kontracepciju.
Neki savet za upražnjavanje seksa nakon porođaja?
Snađite se
Nemojte se vezivati za staru rutinu „seks u krevetu u spavaćoj sobi“. Kad beba zaspi, iskoristite kauč, kuhinju, kupatilo, kadu sa vrućom kupkom, svaki novi momenat je dobrodošao i za unošenje raznovrsnosti u vaš seksualni život.
Kada beba zaspi, otvorite flašu vina, smanjite svetlo, pustite laganu muziku i dozvolite atmosferi da vas vodi.
Ukoliko neko može da pričuva bebu na sat-dva, „pobegnite“ od kuće sa partnerom na neko mirno mesto, u krajnjem slučaju i automobil je sasvim dobro mesto.
Mnogi roditelji mogu da vode ljubav dok beba spava čak i ako je u istoj sobi sa njima.
Ukoliko primetite da prolazi vreme a vaš seksualni život je i dalje na nuli, razgovarajte sa partnerom. Možda se i on plaši da vam priđe u strahu da ne prenagli.

Bebac
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sub Sep 11, 2010 5:49 pm

ja sam imala prvi odnos nakon dva meseca od porodjaja i sve je isto kao i ranije u vezi !! :khm: :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 2:29 pm

moj problem je sto nemam zelju za seksom a proslo je tri meseca,ima li neki clanak o tome
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od M&D Sre Okt 20, 2010 2:36 pm

koje ti je dijete draga ?
Ja znam da se to sove ajmo reci kao neki vid postporodjane depresije neomoj sada da pogresno protumacis,,,
jendostavno neradi ti se vise,nemas volje,sve ti smeta sta god on pocne da radi,bilo kako da se potrudi ti si nezainteresovana,proce to zna da je to duzi period ali mora to proci
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sre Okt 20, 2010 2:37 pm

Mila to ti je sve zbog hormona i straha da li ce boleti i da li ce biti isto!!jel ti je rana zarasla jel te boli? :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sre Okt 20, 2010 2:39 pm

i umorna si zbog bebe pa i ne stizes da mislis o tome! :) Proci ce to sigurno ne brini!!
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 2:42 pm

sve je zaraslo,imamo odnose ali ne uzivam.nisam u depresiji,super izgledam,privlaci me muz,ali kao da sam frigidna
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od M&D Sre Okt 20, 2010 2:43 pm

tacno tako Brankic dok sve to dodje na svoje nemoj ti da se brines bona nego znas sta ces ti ako se tebi bas neradi mozda ti je dosadilo jendostavnoo unesite novine u sex kontas
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 2:45 pm

ovo mi je druga beba,prosli put je bilo skroz drugacije,zelela sam ma jedva sam cekala
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sre Okt 20, 2010 2:45 pm

pa jel ti muz nesto kaze na to?jel je nesto primetio da se promenilo?
Sta ti mislis sto se promenilo?Sta osecas?
Ja sam posle dve nedelje vec mogla ali zbog rane sam sacekala 2 meseca jer me je bolela ali posle mi je bilo super kao i pre trudnoce!
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 2:49 pm

glumim da je sve ok.trudim se da ubedim sebe takodje.znate li neki prirodni afrodizijak ?
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sre Okt 20, 2010 2:51 pm

orasi znam da sto posto podizu zelju sa sexom!
probaj masaze sa egzoticnim uljima,duzu predigru,mozda neka romanticna muzika,ili neku novinu u samom odnosu... :dont:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od M&D Sre Okt 20, 2010 2:55 pm

I ja sam to rekla da unesu novine,kupi lubrikante u apoteci oni u apoteci su samo sa ovlazivanje a u sexy shopu imaju za uzbudjivanje

med i orasi to jedi i da te pitam ako nije problem je li ti stanradno u krevetu,,mozda te monotonija spucala
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od M&D Sre Okt 20, 2010 2:57 pm

pufna ajde na chat
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 2:58 pm

hvala vam drugarice,stvarno se osecam bolje,blam me je da pricam o tome,a sad sam iznela problem iz sebe
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od pufna Sre Okt 20, 2010 3:00 pm

m&d izvini gde je chat?
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od M&D Sre Okt 20, 2010 3:01 pm

nema te st biti blam ovdje smo sve svoje sve zenske nemoj da te je stid jer to drzati u sebi nevalja neka si ti iznijela sa nama ta ti god koji god problme iznesi ti nama mi koliko mognemo rijesimo
ajde na chat dodji evo ga u dnu dole
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sre Okt 20, 2010 3:01 pm

nemoj da te je blam tu smo uvek jedna za drugu i sve mozes podeliti sa nama mila bez ustrucavanja!! :hugs: :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Aleksandra18 Pet Dec 10, 2010 9:15 pm

Ha ha proslo je 3.5 meseca i jos ga nisam imala-plasila sam se pre kontrole,sad sve moram da nadoknadim :lol:
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Anna Pet Dec 10, 2010 9:25 pm

Mi smo nakon 2, ili 3 tjedna, nisam sad bas sigurna... Znam da je bilo dosta brzo, a bome i bolno!
Anna
Anna
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum rođenja : 12.01.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Osijek

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Bubica Pet Dec 10, 2010 9:27 pm

Ja sam iznenada posle 6 nedelja spopadla mm-a,prvo se uspanicio i nije hteo,ja sam se smejala :lol: a posle je jadnicak toliko brzo svrsio,oprostite na detaljima. :blam: Ja sam imala zelju ko nikad. lol: I nije me bolelo,posto sam bila skroz opustena. :) To mi je jako podiglo samopouzdanje nakon toliko promena posle porodjaja,i dan danas imam samopouzdanje kakvo nisam imala nikad pre. Posle jedno vreme sam se osecala kao nasa pufna,nikakvo uzbudjenje,ko da sam se istrosila. :lol: Al opet sve se vratilo na mesto,verovatno hormoni. :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Aleksandra18 Pet Dec 10, 2010 9:28 pm

E bubice luda si :lol:
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Bubica Pet Dec 10, 2010 9:39 pm

Uvek i svuda,ide Bubica luda :lol: :lol:
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Anna Sub Dec 11, 2010 12:32 am

Bubica ::Uvek i svuda,ide Bubica luda :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Anna
Anna
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum rođenja : 12.01.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Osijek

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Brana Sub Dec 11, 2010 12:38 am

Bubica ::Ja sam iznenada posle 6 nedelja spopadla mm-a,prvo se uspanicio i nije hteo,ja sam se smejala :lol: a posle je jadnicak toliko brzo svrsio,oprostite na detaljima. :blam: Ja sam imala zelju ko nikad. lol: I nije me bolelo,posto sam bila skroz opustena. :) To mi je jako podiglo samopouzdanje nakon toliko promena posle porodjaja,i dan danas imam samopouzdanje kakvo nisam imala nikad pre. Posle jedno vreme sam se osecala kao nasa pufna,nikakvo uzbudjenje,ko da sam se istrosila. :lol: Al opet sve se vratilo na mesto,verovatno hormoni. :)
:lol: :lol: :lol: huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porođaja Empty Re: Seks posle porođaja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu