Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Spontani pobacaj :(

+13
Tina
makicaaa
nensi82
smiley
Bubica
zoranabat
Maca
pufna
M&D
Bubamara
Brana
Crnokosa
Maja.
17 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maja. Pet Avg 20, 2010 11:38 am

E pa ovako... Da ispricam celu pricu...

Zadnja menstr. 9.9.`09...Sve je bilo kao i uvek... Kasni mi malo, ali na kraju dobijem... I u oktobru kasni 2 dana, 5 dana, 10 dana... Pomislih "o boze, da nisam trudna...". Ne radim test mesec dana... I onda jedan dan odem u apoteku, kupim test i sutradan uradim... Kad sam uradila, bio je uzasan osecaj... Plakala sam kao luda... Mislim, gde sad da budem trudna, jos sam mlada, nemam ni 18god... Jao, muke moje... I 13-og novembra otisla na pregled... Pita me doktorka sta je bilo, ja joj kazem da sam radila test i da je pozitivan... Dok smo gledale bebce na ultrazvuk, pita me da li cu da ostavim bebu ili da abortiram... Naravno, abortus mi nije bio u glavi, a i kad sam videla to nevino bice, pa kako bih mogla da ga ubijem?! Doktorka me nahvalila, jer ima dosta devojaka mojih god, pa abortiraju, ali ja necu... Bila sam osma nedelja... Smirila sam se malo, pocela da mislim na bebce, covece, pa ono je u mom stomaku... :) Bila sam srecna... I bio je problem reci mojima da sam trudna... Al` ajde, skupila sam hrabrosti i rekla im... Nisu se bas odusevili, videla sam, ali mi nista nisu rekli jer ipak sam trudna i nisu hteli da mi naude... Roditelji mB su bili kod mojih, pricali, i mB i ja odlucili da se preselim kod njega... Preselila sam se 7-og januara ove godine, na Bozic... I dobro, sve je bilo ok... Bila sam na pregled, sve je u redu... Cak sam i pol saznala... Bio je to mali decacic... I nedelju dana posle pregleda, poceli bolovi... Dok sam zakazala pregled, sve je nestalo... 31-og januara, oko 01.00, ja moram brzo u bolnicu... Bolovi strasni!! Kad sam stigla, krece krv... Odmah sam znala o cemu se radi... :sad: Doktorka mi kaze da nemam plodove vode, krv krece sve jace... Bolovi... Dok sam lezala, mislila sam u sebi "ajde ako hoces izadji ili molim te ostani samo da me vise ne boli"... To su bili bolovi nenormalni... I u 07.40 sam se porodila... :sad: Jao, kad se samo setim... :sad: :sad: Najstrasnije od svega toga je bilo kad sam morala da ga vidim... :sad: I dan danas mi je taj prizor u glavi... A on, onako mali, mali nosic, rukice, nogice... Uf... :sad: Smestili me u sobu, a meni tesko... Bio mi je potreban mB, ali bili smo zajedno samo pola sata, jer je vladao pticji grip, pa su bile ukinute posete... Plakala sam ceo dan, nisam spavala uopste... Nisu hteli da me puste kuci, jer nisam mogla da ustanem iz kreveta... I posto sam dobra sa doktorkom, pustila me posle 2 dana... Kad smo se blizili kuci, sve mi je teze bilo... Setim se kako sam se gledala u ogledalo, kako mi se video stomacic... Jos vise sam plakala...
Ali, eto sve je to proslo, jos se toga secam, necu nikad da zaboravim... I ima nade za sve... Kad - tad cu zatrudniti, imati bebu... Mlada sam. Najbitnije je da se ne odustaje... Ja sam posle toga od svega odustala, nisam imala volje da zivim... Ali zivot ide dalje... :OK:
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Crnokosa Pet Avg 20, 2010 11:43 am

Chupkice bas tuzno, rasplakala sam se... Bas mi je zao sto si morala da prodjes kroz sve to... :sad:
Bice brzo jedne bebice kod tebe... :hugs:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maja. Pet Avg 20, 2010 11:44 am

:hugs: :hugs:
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Brana Pet Avg 20, 2010 11:58 am

jao draga bas sam se potresla odmah zamislim sebe u toj situaciji mogu samo da zamislim kako ti je bilo, bas mi je zao!!!!ali mlada si zivot je pred tobom bice bebice sigurno uskoro!!!! :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maja. Pet Avg 20, 2010 1:10 pm

Setim se nekad, ali pokusavam da ne mislim na spontani... Kao, sto rekoh zivot ide dalje... Bice beba... :)
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Gost Pet Avg 20, 2010 2:58 pm

Ja sam ga imala u petoj nedelji..Posle toga sam se jedva sastavila, a mogu da zamislim kako je bilo tebi Chupkice... :sad:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maja. Pet Avg 20, 2010 3:08 pm

E, bilo pa proslo, ne ponovilo se.
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Bubamara Ned Okt 24, 2010 2:21 pm

Chupkicina prica me dotukla. Naime, uvek sam dobijala na vreme, kao svajcarski sat. Sve moguce predmenstrualne tegobe su bile prisutne, ne daj Boze nesto da me zaobidje. Tako i taj put, i svakim danom ocekujem sve sad ce, pa sutra ce definitivno ali kasni, dan, dva, pet, sest i odemo kupiti testic, prva pomisao: mozda smo uspeli, mada sam ja to kasnjenje povezivala sa stresom na poslu a kao mozda su mi noge ozeble da nisam ni primetila i naravno da sad kasni, sta drugo. Ma vec se pomilili da ne mozemo normlano ko ljudi zatrudneti. Jedan test uradimo odma navece po dolasku iz apoteke a drugi ujutro. Oba pokazase dve crtice, nasoj sreci nema kraja. Da vam ne kazem da smo nosili po kuci taj test i buljili u njega kao da je od dragulja. Zelim ali ipak ne verujem i idem u subotu privatno uraditi beta hcg, da se resim slatke dileme. Da, da, potvrdno trudnoca postoji. Ginekolog potvrdi na UZ da je sve u redu, na pravom mestu, materica se uvecala, ma sve kao bombonica. I tako ja sva hepi idem na redovne kontrole, dobila Utrogestan i Folnak, prevencija da se spreci mogucnost spontanog. U sestoj nedelji na kontroli i dalje sve uredno. Kaze kontrola za 7 dana i mirovanje. Sledeca kontrola, opet ja na stolu, mota on onu sondu, ne prica, skuplja usta i vrti glavom, kaze ne cujem srcanu akciju ploda. Ja gotova, suprug bez teksta. Dodjite za 2-3 dana opet na jos jedan ultrazvuk sad bi se vec uveliko trebala videti srcana akcija. Kad sam izasla iz ordinacije vidim napisao missed ab. Krenula kuci peske, ne znam ni kojim ulicama sam isla, ni kako sam stigla, placem kao kisa. Odemo privatno za jos jedno misljenje, hvatamo se za slamku, mozda nije dobro video, mozda je pogresio, ali nije, samo je rekao dodjite u bolnicu, ponesite spavacicu i papuce i neka obavezno neko dodje sa vama jer cete ici kuci isti dan a necete biti u stanju sami. I tako ode moja trudnoca (cetvrtak je bio, 7 nedelja 7 dan). Posle kiretaze nisam krvarila ali u subotu u uzasnim bolovima primljena u bolnicu i kazu da vide jos materijala u materici. Narednih 7 dana pila antibiotik i kapi za skupljanje materice, da bi izaslo to nesto sto je ostalo, a ako ne opet na kiretazu. Doktor mrtav hladan kaze, ne brinite se to se dogadja svakom lekaru jer mi radimo napamet, ne vidimo odmah da li je sve ocisceno, tako mora. Da ga u trenutku smrvis, ali cutim i poslusno pijem terapiju. Sad za par dana idem na UZ da se vidi da li je to bio samo krvni ugrusak ili je ipak nesto ostalo. Drzite mi palceve da ne moram opet na to mucenje.
Bubamara
Bubamara
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Crnokosa Ned Okt 24, 2010 2:45 pm

Nemam reci... :sad:
Ne ponovilo se!
Naravno da smo mislima uz tebe! Drzim palceve da je sve u redu... gluck
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od M&D Ned Okt 24, 2010 3:47 pm

:sad: :sad: :sad:
Buba sparo,bice bolje,smao ti znas sta je to prezivjeti i oni koji su to dozivjeli...
Svi smo uz tebe :hugs:
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Gost Ned Okt 24, 2010 3:50 pm

:`( Ma neces morati, ne brini se, bice sve ok... Drzim jako jako jako palceve :)
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Bubamara Ned Okt 24, 2010 4:23 pm

Nazalost ima nas jako puno, i podrska nam izuzetno znaci. Ne poznajemo se licno, ali sve ste divne i imate veliko srce. Divno je znati da ste uz nas u mislima.
Ljubim vas!
Bubamara
Bubamara
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od M&D Ned Okt 24, 2010 4:26 pm

:hugs: :hugs: :hugs:
sparo,samo se nemoj sekirati,znam kako ti je...ja se iskreno nadam da neces opet morati prozivljavati...cu na slijepo odradjuju..e to mi je cista glupost..ali sta ces doktori su to... :ujedam:
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Bubamara Ned Okt 24, 2010 5:42 pm

Glupost ili ne, cutis, stisnes zube pa kod njih na experiment. pozdrav
Bubamara
Bubamara
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Gost Ned Okt 24, 2010 7:00 pm

Jaoj Bubamaro.... :sad:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od pufna Uto Okt 26, 2010 8:41 am

ja sam spontani imala u cetvrtom mesecu trudnoce.razlog je taj sto uopste nisam pazila,svuda sam se svrckala isla na bazen,nosila starije dete,ma kao budala.posle odnosa sa muzem sam prokrvarila i hitno me upute u bolnicu.to vece sam pobacila.
pufna
pufna

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Bubamara Uto Okt 26, 2010 9:49 am

Joj nevaljalice jedna nestasna cuvaj se! :hugs: :hugs:
Bubamara
Bubamara
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maca Ned Feb 20, 2011 10:23 pm

mogu ovde napisati... :sad:
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Brana Ned Feb 20, 2011 10:24 pm

ako zelis Maco pisi ovde podeli sa nama svoju pricu. :sad: huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maca Ned Feb 20, 2011 10:40 pm

Na prvom uz mi je moja doktorka Rada videla dve bebe ali je jednoj culo srce,posle dve nedelje sam opet otisla kod nje i cula su se dva srca,jedno slabije i tada mi je rekla da je jedna beba mladja od prve oko nedelju dana....to se retko desava da trudna zena zatrudni....i rekla mi da ne bi trebalo biti problema jer su dvojajcani blizanci...
Kada sam otisla na ekspertni u bolnicu,rekli su mi da je srce jedne bebe minusirano i da se jedva cuje i da je beba jako sitna i ne razvijena....dobila sam neke tablete za odrzavanje trudnoce...u sredu uvece sam primetila malo braonkastog sekreta i pomislila da je mozda to samo sekret,istusirala se i opet primetila na peskiru...pozvala doktorku oko 11 uvece i rekla mi je da se smirim,sacekam do ujutru jer je mozda pukao neki kapilar i da mi ona sada ne moze pomoci...inace par dana pre toga me je boleo stomak....ujutru sam se probudila sva krvava i kako sam se pomerila videla sam neku sluz...otisi smo na hitnu i direktno u bolnicu....rekli su mi da je plod otisam i zadrzali me na ispitivanju.....videli su deo od bebe koji se nekako zalepio na posteljicu druge bebe pa su SAMO cekali da to izadje ili ce mi raditi intervenciju....mene nista nije bolelo jako,osim stomaka kao i proslih dana i grudi su mi bile natecene i bolele na sve...posle su mi uradili i 3d i zadrzali me na jos jednu noc u bolnici...rekli mi da sam imala srece sto sam tako prosla...posle sve te traume i soka,nerviranja a najvise bola neko ti kaze da sam imala srece...srela me je zena sto mi je radila eksperti i rekla da je znala sta ce se desiti ali me je postedela istine....
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Brana Ned Feb 20, 2011 10:42 pm

:sad: :sad: :sad: :sad: huug blowkiss
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maca Ned Feb 20, 2011 10:44 pm

verovatno sam mnogo toga i preskocila ali ne mogu vise da mislim na to....sledece nedelje idem na amniocintezu...
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od zoranabat Ned Feb 20, 2011 10:46 pm

nemam reci a dr Rada je iz nekog doma zdravlja?
zoranabat
zoranabat
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 22.05.1980
Datum upisa : 11.02.2011
Godina : 43
Lokacija : beograd

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maca Ned Feb 20, 2011 10:50 pm



moja beba je ostala na krevetu...sto je najgore i najzalije jer nisam bila svesna da ce doci tako brzo do toga....i sada kada bih mogla opet bih je videla...jer je sve to mm morao da baci sa dusekom...a najvise krivim sebe jer sam spavala dok je moja beba umirala i osecaj krivice mi ne da mira...krivim sebe najvise...i najvise placem zbog tog prizora....


Poslednji izmenio maca dana Ned Feb 20, 2011 11:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Maca Ned Feb 20, 2011 10:52 pm

zoranabat ::nemam reci a dr Rada je iz nekog doma zdravlja?

ona je sa VMA...ali ima privatnu ordinaciju...
a u dom zdravlja nikada vise krociti necu....jer nisu bili sposobni da mi otvore bolovanje a kamoli da vide 2 bebe...
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj :( Empty Re: Spontani pobacaj :(

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu