Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Razgovor je najvažniji

5 posters

Svet zena :: Deca :: Dete

Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Razgovor je najvažniji

Počalji od Maja. Sub Sep 04, 2010 9:34 am

Pricajte sa svojim detetom po mogucnosti kad god zazeli. Slusajte ga sta govori, odgovarajte na njegova pitanja, koristite svaku priliku da mu obogatite recnik. Vazno je detetu ukazati na stvari i pojave, zainteresovati ga, podstaci da se cudi i pita, gleda, traga i otkriva.

Odvedite ga u park, sumu, pored reke, prodavnicu, zoovrt, cirkus, sportski teren,na selo u posetu baki i deki ili rodjacima...sve su to sjajne prilike da se vidi, sazna, razgovara i time utice na decje obrazovanje.

Detetu nikada ne treba uskratiti odgovor, ako nesto ne znate ne stidite se da mu to kazete, jednostavno recite '' ne znam'' potrazicemo u nekoj knjizi ili pitati nekog ko se time bavi za pravi odgovor, to je daleko bolje nego mu reci pogresno ili izbeci odgovor na njemu ne razumljiv nacin.
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od Brana Sub Sep 04, 2010 9:39 am

Slazem se sve razgovorom moze biti korigovano ali ako bas nekada zagusti ima da bude!! :madwife: sala!! :haha:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od Brana Sub Sep 04, 2010 9:42 am

Naravno da dete treba da ima beskrajno poverenje u roditelja i da sa njim moze sve da poprica,i sve se moze sa detetom postici razgovorom,batine samo u slucaju ako dete uradi nesto sto moze da mu ugrozi zivot i da je to uradilo i pored price!!ali to samo u vidu malo lupkanja po guzi i to je to!! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od smiley Sub Dec 11, 2010 9:57 am

Ne secam se kad sam istukla svoje dete. Razgovaramo o svemu i svacemu i uspela sam da joj utuvim u glavu da meni moze reci sve na svetu. I stvarno mi prica sve sto joj padne na pamet, pita i zapitkuje i ne stidi se nicega. Sve je normalno. I ako nesto zabrlja ne plasi se da kaze a ja tad ne reagujem bucno nego lepo i poako smirim strasti pa pricamo o tome.
Mislim da je takav nacin puno bolji nego da se plasi da mi kaze nesto jer to su u pocetku sitnice ali posle i nisu a kad stekne poverenje i naviku da sve kaze onda je sve lakse.
smiley
smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 09.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od Crnokosa Sub Dec 11, 2010 2:26 pm

smiley super pristup... a za kasnije sigurno vise pali nego strogoca... ja to iz iskustva :lol:
Roditelji mV su takvi prema njemu i uvek sve moze da im kaze, i gluposti i sve...
Tako da cu i ja takva sa svojom decom da budem sigurno! :aplauz:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od Bubica Sub Dec 11, 2010 2:43 pm

Slazem se,evo moja mama se uvek svadjala i nikad nisam imala poverenje u nju,bezala sam od kuce,pravila probleme... Sve zbog toga sto mi je svasta branila a nije htela da objasni zasto,sve sto sam je pitala u vezi men. i tako dalje,izbegavala je razgovor,a posle se ljutila sto odgovor trazim na drugom mestu.

Iako je Bubica jos uvek mala,ja toliko pricam sa njom od kako se rodila da ona mene sad sve razume sta joj kazem,i znam da ce tako biti i ubuduce,uvek cu joj biti prvo drugarica aposle mama. :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor je najvažniji Empty Re: Razgovor je najvažniji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Svet zena :: Deca :: Dete

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu