Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Dojenje

+9
Zverka
Bubi89
Maca
Tina
Bubica
Aleksandra18
M&D
Brana
Crnokosa
13 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Čet Jul 07, 2011 10:29 pm

Pampers je 1559,00
Aptamil 1500.00
Da kazes da treba 2 paketa pelena i aptamila 3 kutije mesecno to je 7 hiljada,od oka....a gde je sve ostalo.....Svako zeli svom detetu da pruzi sve ali ko nema sta onda.
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubi89 Čet Jul 07, 2011 10:31 pm

Ja mesecno na pelene, aptamil i maramice dam 10000, najmanje... UUUUUUUUUUUUuuuzas
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Čet Jul 07, 2011 10:32 pm

Zato molim Boga da sikimo....
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Sub Jul 09, 2011 11:59 am

Brana ::i meni su takve Barbi ali dont worry be happy! :haha:
Moja mama je mene dojila samo mesec dana i moju sestru,a ja evo jos dojim,tako da ne mora da znaci! huug
A mene je mama dojila svega mesec,a brata i sestru punu godinu,jer se porodila sa bratom u Svajcarskoj,a tamo insistiraju samo na dojenju,stalno se oko toga vrti,cak je i patronazna dolazila u slucaju nekog problema. Ja cu jos i od nje traziti savete.

A za proizvode za decu su zaista bezobrazni,a posle se zale kako vlada bela kuga. :verymad: angrywife Kod nas su Pampers 1600 i nesto,sad ne koristimo pa sam zaboravila koliko tacno. A dva pakovanja za mesec dana su dovoljna dok su bebe,a posle godinu dana,svakih 10 dana treba veliko pakovanje pelena! lelee To su samo pelene,a mleko... Zato i ja molim Boga da mi malac siki,zato i trazim proverene tekstove o dojenju,ovaj put me niko nece spreciti.
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Sub Jul 09, 2011 12:23 pm

Bubica ::
Brana ::i meni su takve Barbi ali dont worry be happy! :haha:
Moja mama je mene dojila samo mesec dana i moju sestru,a ja evo jos dojim,tako da ne mora da znaci! huug
A mene je mama dojila svega mesec,a brata i sestru punu godinu,jer se porodila sa bratom u Svajcarskoj,a tamo insistiraju samo na dojenju,stalno se oko toga vrti,cak je i patronazna dolazila u slucaju nekog problema. Ja cu jos i od nje traziti savete.

A za proizvode za decu su zaista bezobrazni,a posle se zale kako vlada bela kuga. :verymad: angrywife Kod nas su Pampers 1600 i nesto,sad ne koristimo pa sam zaboravila koliko tacno. A dva pakovanja za mesec dana su dovoljna dok su bebe,a posle godinu dana,svakih 10 dana treba veliko pakovanje pelena! lelee To su samo pelene,a mleko... Zato i ja molim Boga da mi malac siki,zato i trazim proverene tekstove o dojenju,ovaj put me niko nece spreciti.


Ja sam dobila savet:
Ne nositi grudnjak,nego pelenu preko...
Jesti pirinac i hranu bogatu vlaknima i proteinima...ne izmuzati se jer se samo time moze izazvati upala....
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Tina Sub Jul 09, 2011 2:09 pm

Ja sam mislila da se bez izmuzavanja moze dobiti upala,jer preveliko nadolazenje mleke to izaziva... :dont:
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Sub Jul 09, 2011 2:12 pm

E bas za grudnjak imam problem,sada mi je udobnije bez njega,ali ako ga ne obucem,mama me gleda popreko kako nije kulturno setati se onaokolo bez grudnjaka,a i drugim osobama oko mene primecujem da nije prijatno kad vide kako mi se ocrtavaju bradavice bilo da nosim siroke majice ili uske. :sad: Neznam sta da radim kad izazivam gadjenje i efekat drolje :dont: Nisu mi vise grudi kao pre prve trudnoce,sad su vece i nesto malo opustenije ali nisu kao kod baba,ali se i primeti da nemam grudnjak. Izem ti okolinu...

Tina,pise u tekstovima kad se treba izmuzavati,procitaj malo.
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Sub Jul 09, 2011 2:13 pm

Nije dobro opsesivno se izmuzavati,tako se stvara veca kolicina mleka nego sto bebi treba,nego izmuzavanje samo kad beba nece da sisa a tebi grudi pune mleka,izdojiti cisto da popusti napetost dok beba ne pozeli siku :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Tina Sub Jul 09, 2011 2:16 pm

Pa da,da,znam! Bas zbog toga i kazem,jer sam detaljno procitala tvoj post o dojenju blowkiss
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Sub Jul 09, 2011 2:31 pm

Ni meni nije najjasnije kako ce to da funkcionise,ali valjda cemo se snaci,ipak je to majka priroda stvorila,mora da funkcionise! :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Tina Sub Jul 09, 2011 3:05 pm

Bas tako! To je prirodno nesto i valjda cemo se snaci :) nismo ni prve ni poslednje :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Sub Jul 09, 2011 7:24 pm

Bubica ::E bas za grudnjak imam problem,sada mi je udobnije bez njega,ali ako ga ne obucem,mama me gleda popreko kako nije kulturno setati se onaokolo bez grudnjaka,a i drugim osobama oko mene primecujem da nije prijatno kad vide kako mi se ocrtavaju bradavice bilo da nosim siroke majice ili uske. :sad: Neznam sta da radim kad izazivam gadjenje i efekat drolje :dont: Nisu mi vise grudi kao pre prve trudnoce,sad su vece i nesto malo opustenije ali nisu kao kod baba,ali se i primeti da nemam grudnjak. Izem ti okolinu...

Tina,pise u tekstovima kad se treba izmuzavati,procitaj malo.

Koja glupost...po meni je majka koja doji dete i ne nosi grudnjak tj ne steze se sasvim normalna pojava...
I kako neko uopste moze da gleda u nesto sto u samom dojenju nisu grudi kao seksualni objekat nego izvor hrane....
Zaista ne znam kako cu dojiti i da li cu koristiti pumpicu,svi smo mi razliciti i svako ima neki svoj nacin a i bebe imaju razlicite potrebe.Neke jedu na 1 sat,neke na 3....
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Zverka Sub Jul 09, 2011 7:56 pm

Bubica ::Nije dobro opsesivno se izmuzavati,tako se stvara veca kolicina mleka nego sto bebi treba,nego izmuzavanje samo kad beba nece da sisa a tebi grudi pune mleka,izdojiti cisto da popusti napetost dok beba ne pozeli siku :)
:aplauz:
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Brana Ned Jul 10, 2011 12:01 am

Izmuzavanje ne izaziva upalu,bas naprotiv ono pomaze da se dojka oslobodi viska mleka koje beba nije mogla skroz da posiki,ja se i dan danas izmuzavam po potrebi kada mi nadodje veca kolicina mleka od uobicajne...Postoje slucajevi kada to izmuzavanje nije potrebno,ali i slucajevi gde bi se bez izmuzavanja dobio mastitis,ja sam stvarno mnogo toga prosla sa dojkama,i to kazem iz iskustva...Najbolje je kada majka ima dovoljno mleka koliko j potrebno bebi da posiki,ali kada ima previse kao ja,pumpica i izmuzavanje su neophodni.Brushalter obavezno treba da se nosi zbog tezine grudi koje su pune mleka,bez brusa se razvuku i nakon prestanka dojenja vise...
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Ned Jul 10, 2011 7:44 am

Brana ::Izmuzavanje ne izaziva upalu,bas naprotiv ono pomaze da se dojka oslobodi viska mleka koje beba nije mogla skroz da posiki,ja se i dan danas izmuzavam po potrebi kada mi nadodje veca kolicina mleka od uobicajne...Postoje slucajevi kada to izmuzavanje nije potrebno,ali i slucajevi gde bi se bez izmuzavanja dobio mastitis,ja sam stvarno mnogo toga prosla sa dojkama,i to kazem iz iskustva...Najbolje je kada majka ima dovoljno mleka koliko j potrebno bebi da posiki,ali kada ima previse kao ja,pumpica i izmuzavanje su neophodni.Brushalter obavezno treba da se nosi zbog tezine grudi koje su pune mleka,bez brusa se razvuku i nakon prestanka dojenja vise...
Ovako sam i mislila,napisala sam da ne treba opsesivno tj. posle svakog podoja izmuzavati dojke. Ma kontam ja samo neznam da objasnim najbolje :mig:
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Brana Ned Jul 10, 2011 1:41 pm

huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Zverka Ned Jul 10, 2011 7:42 pm

u porodilistu sam MUKE mucila 3 dana ...beba svakodnevno preskoci minimum 4 podoja...zbog njihovog dohranjivanja...htela sam sebi kosu sa glave da cupam koliko sam muka imala a od "sestara" niko da pripomogne..cak sam ih u suzama zvala ....ma kakvi ...ni da provire u sobu ...bolelo ih bas da ne kazem sta ...a prvi porodjaj A MLEKA KO KRAVA MUZARA a oni meni kazu ...ne donosimo vam bebu zato sto nemate mleka ...bukvalno sam sestru jednu mlekom poprskala jer debilima nisi mogao objasniti ...sike su mi bile ko lubenice...nigde ma ni trunke pomoci .... i dodjem kuci ...na granici mastitisa... a moja majka...meni ..da lepo lavor pun mlake -malo toplij evode...da umocim grudi....verujte mi mleko je samo pocelo od sebe da curi...
pumpice nikako nisam mogla pre osetljive su mi grudi ...i pre svakog podoja sam morala rucno da izdalam...sve do unazad mesec dana odokativno dok beba nije malo ojacala ...
TEK SAD UZIVAM U DOJENJU...
ono sto sam vam htela ovde reci je ... iz iskustva znam da ne treba izdajati u potpunosti ...nema potrebe uopste ...ko sto neko gore rece samo malo eto koliko da se smanji napetost u grudima ...ako ne mozete ko sto ja nisam mogla ...eto pomoci ...TOPLA VODA...a ako je napetost prevelika... LIST SVEZEG KUPUSA...svu "toplinu " izvlaci (onaj neprijatan osecaj)
p.s
ja jos uvek dojim mala 20tog puni 4 meseca i nista dr.sem sike nece ...i iskreno PRESRECNA SAM sto mogu tako HVALA ONOME GORE NA TOME :)
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Ned Jul 10, 2011 9:40 pm

Super sto ste uspele :aplauz: i da,KUPUS je spas ya vruce i tvrde grudi :naklon:
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Ned Jul 10, 2011 10:29 pm

Zverka ::u porodilistu sam MUKE mucila 3 dana ...beba svakodnevno preskoci minimum 4 podoja...zbog njihovog dohranjivanja...htela sam sebi kosu sa glave da cupam koliko sam muka imala a od "sestara" niko da pripomogne..cak sam ih u suzama zvala ....ma kakvi ...ni da provire u sobu ...bolelo ih bas da ne kazem sta ...a prvi porodjaj A MLEKA KO KRAVA MUZARA a oni meni kazu ...ne donosimo vam bebu zato sto nemate mleka ...bukvalno sam sestru jednu mlekom poprskala jer debilima nisi mogao objasniti ...sike su mi bile ko lubenice...nigde ma ni trunke pomoci .... i dodjem kuci ...na granici mastitisa... a moja majka...meni ..da lepo lavor pun mlake -malo toplij evode...da umocim grudi....verujte mi mleko je samo pocelo od sebe da curi...
pumpice nikako nisam mogla pre osetljive su mi grudi ...i pre svakog podoja sam morala rucno da izdalam...sve do unazad mesec dana odokativno dok beba nije malo ojacala ...
TEK SAD UZIVAM U DOJENJU...
ono sto sam vam htela ovde reci je ... iz iskustva znam da ne treba izdajati u potpunosti ...nema potrebe uopste ...ko sto neko gore rece samo malo eto koliko da se smanji napetost u grudima ...ako ne mozete ko sto ja nisam mogla ...eto pomoci ...TOPLA VODA...a ako je napetost prevelika... LIST SVEZEG KUPUSA...svu "toplinu " izvlaci (onaj neprijatan osecaj)
p.s
ja jos uvek dojim mala 20tog puni 4 meseca i nista dr.sem sike nece ...i iskreno PRESRECNA SAM sto mogu tako HVALA ONOME GORE NA TOME :)

Eto pametnog teksta,ja ne poznajem ni jednu zenu koja nije imala problema sa dojenjem....
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Brana Pon Jul 11, 2011 11:23 am

Zverka kao da slusam sebe u tvom textu,jezivih problema sam imala slicnih tvojim,ali meni kupus i topla voda nisu pomagali,samo izmuzavanje prvo rucno dok se laktacija nije ustalila,a onda tek pumpica,desna dojka se potpuno stabiizovala, nju vise nisam morala izmuzavati,ali leva ne,ona i dalje luci jako mnoogo mleka i pored mog truda da to smanjim na prirodan nacin....tako da svako ima drugacije iskustvo...ja imam hiperlaktaciju i verovatno zbog toga mi mnogi standardni postupci nisu pomogli...jos dojim takodje,ali samo leva dojka ima mleka...stajem do septembra jer mislim da je dovoljno sikio a ja sam vec dosta iscrpljena,tesko mi je da prekinem ali moram jednom stati,plus posao krece od septembra...
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Zverka Pon Jul 11, 2011 6:49 pm

a da ...inace ...kazu stare bake da je jako dobra BOZA ...ako neka zena naglo ostane bez mleka ili ako se mleko kolicinski smanji...
sta da vam kazem ..evo sinoc sam dobila ...i osetim da vise nisam kravica muzara vec imam DOVOLJNO MLEKA...al sam ja krenula da pijem to odvratno pice... eto cisto za svaki slucaj...:)
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Maca Pon Jul 11, 2011 7:53 pm

Pojasni nam gde se nabavlja boza?Jas ni ne znam sta je to? :glupan:
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Zverka Pon Jul 11, 2011 8:33 pm

maca ::Pojasni nam gde se nabavlja boza?Jas ni ne znam sta je to? :glupan:

eeee plavusice moja mila...
boza je pice koje se pilo tamo negde oko 70tih...jos dok je moja mama devojcica bila...
mutanosvezavajuci napitak od mislim psenice... ubi me sad ako znam...
a od svega osvezavajuc jeste al je bljaki ukusa...no...gutam ...samo mlekca da imam...
nabavlja se u radnjama ZDRAVE HRANE...negde se jos uvek moze naci po poslasticarnicama...mada to jos nesam nasla...
u zdravoj hrani ima FLASIRANA koja kosta 100 i nesto ... al za mlekce i spanac bi jela ako moram...iako njega nikako ni primirisati ne mogu ... :) huug
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Bubica Pon Jul 11, 2011 10:22 pm

Zverka ::a da ...inace ...kazu stare bake da je jako dobra BOZA ...ako neka zena naglo ostane bez mleka ili ako se mleko kolicinski smanji...
sta da vam kazem ..evo sinoc sam dobila ...i osetim da vise nisam kravica muzara vec imam DOVOLJNO MLEKA...al sam ja krenula da pijem to odvratno pice... eto cisto za svaki slucaj...:)
Zapisujem :) I pivo je odlicno,sad jos postoji i bezalkoholno,ma milina :lol: Sad se ja tu malo smejem ali istina je,cak i casa dnevno radi svoje.
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Zverka Uto Jul 12, 2011 3:52 pm

evo provereno VEZANO ZA BOZU...
radi ...opet sam MALI IMLEK :)
al pivce MENI bas i ne pomaze toliko ...:)
LJUBAM VAAS
huug huug huug huug huug huug huug huug
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 2 Empty Re: Dojenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu