Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Nesigurnost u ranoj trudnoći

Ići dole

Nesigurnost u ranoj trudnoći Empty Nesigurnost u ranoj trudnoći

Počalji od Maja. Ned Feb 27, 2011 9:15 pm

Od kada sam okrila da sam trudna, stalno sam zabrinuta i neraspoložena. Zašto?
Dajte sebi vremena da se naviknete na ideju da ste trudni, da počinje novi deo u vašem životu i kada više ništa neće biti isto. To nije jednostavno i normalno je da se osećate zbunjeno i zabrinuto. Ovo je period tokom koga možete da se brinete zbog mnogo stvari – da li će beba biti zdrava, kako ćete se organizovati, koliko će vam se život promeniti, da li će brak funkcionisati. Ne brinite, potpuno je normalno da se tako osećate, treba vam samo vremena da se priviknete na novonastalu situaciju.

Pre nego što sam saznala da sam u drugom stanju, jednom prilikom sam popila dosta alkohola. Da li to može da naškodi bebi?
U trudnoći treba da izbegavate alkohol, ali ne bi trebalo da bude problema zbog toga što ste JEDNOM, u ranoj trudnoći, malo preterali.

Pre trudnoće sam loš nalaz PAPA brisa. Da li je to problem tokom trudnoće?
Zavisi od toga šta znači «loš nalaz PAPA brisa. U svakom slučaju, sve loše nalaze treba rešavati pre trudnoće, i malo je veraovatno da će se bilo šta radikalno raditi tokom trudnoće, sem ukoliko nalaz nije ukazivao na visok rizik od maligniteta, odnosno malignitet, kada se mora nešto uraditi. Morate sa svojim lekarom što pre razgovarati o tome i videti da li je potrebno reagovati odmah ili se može sačekati do kraja trudnoće.

Pre nekoliko godina sam imala konizaciju zbog patološkog nalaza PAPA brisa grlića. Da li to može da utiče na trudnoću?
Ne bi trebalo, mada konizaciju svakako treba da spomenete svom lekaru, da bi se grlić mogao adekvatno kontrolisati tokom trudnoće.

Da li će moja druga trudnoća ličiti na prvu?
U principu, sve su trudnoće jedinstvene, mada mnoge žene smatraju da su ime druga i treća trudnoća mnogo lakše nego prva, a moguće je da je to rezultat toga što znaju šta mogu da očekuju.

Ostala sam u drugom stanju dok sam uzimala kontraceptivne pilule. Da li to može da utiče na bebu?
Količina hormona koji se nalaze u savremenim kontraceptivnim pilulama je jako mala i vrlo je malo verovatno da će na bilo koji način uticati na vašu bebu, ali svakako spomenite lekaru da se uzimali tu terapiju kad ste ostali u drugom stanju.

Ostala sam u drugom stanju a imam spiralu. Da li to može da povredi bebu i da li treba da je izvadim?
Pre svega morate otići kod lekara da bi se ultrazvukom utvrdilo da li je trudnoća u materici ili ne – ako nije u materici, nego se radi o vanmateričnoj trudnoći, morate ići u bolnicu. Ako je trudnoća u materici, a veoma je mala, spirala se može izvaditi, uz postojanje rizika o pobačaja. Što trudnoća više odmiče, sve je manje šanse da se spirala izvadi, tako da se uglavnom ostavlja tu gde je, a male su šanse da će beba imati problema.

Ostala sam u drugom stanju nakon što sam uzela «pilulu za posle odnosa». Da li to može da utiče na trudnoću?
Mada je ovaj vid kontracepcije uglavnom siguran, ipak se može desiti da se ostane u drugom stanju. Ne bi trebalo da bude problema, s obzirom da se radi o vrlo ranoj trudnoći, ali ipak treba da lekara obavestite o tome i da se konsultujete o nastavku trudnoće.

Izvor: Bebac
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu