Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Skolarci

+2
Crnokosa
Ben 10
6 posters

Svet zena :: Deca :: Dete

Ići dole

Skolarci Empty Skolarci

Počalji od Ben 10 Pon Avg 16, 2010 8:40 am

Ja se izvinjavam ,ali vidim da nema tema ko ide već u školu nego polazak sami...

Imam đaka koji sada polazi u 5 razred devetogodišnjega obrazovanja.
Ben 10
Ben 10
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 14.04.1976
Datum upisa : 15.08.2010
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Gost Pon Avg 16, 2010 11:19 am

Ben, mozzes da otvaras sve teme koje ne postoje ovde, a kojima ces dati doprinos. Ova je super. Samo, kako mislish devetogodisnjeg obrazovanja? Daj pojasni nam sistem kod vas, posto kod nas imamo osmogodisnju osnovnu skolu, pa trogodisnju ili cetvorogodisnju srednju skolu, pa onda visa skola ili fakultet. Obavezna je samo ova osmogodisnja osnovna skola. :o
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Crnokosa Pon Avg 16, 2010 11:32 am

Ne znam da li su uveli i kod nas ovaj sistem... Pricalo se o tome jos dok sam ja isla u srednju...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Ben 10 Pon Avg 16, 2010 11:40 am

Kreće se u školu ranije godinu i ide se devet godina umjesto 8 kao što smo mi išli.Prva tri razreda nema ocijena samo opisne ,tek u drugome polugodištu trećega razreda su ocjene.Ja mislim da i kod vas ponegdje ima jer imam par mama koje su o tome već mi pisale.
Ben 10
Ben 10
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 14.04.1976
Datum upisa : 15.08.2010
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Gost Pon Avg 16, 2010 11:45 am

U Srbiji toga nema..Sigurna sam. A opisne ocene se daju samo u prvom razredu. Mada, taj sistem skolovanja kakav je kod vas je mnogo bolji. Nadam se da ce ga i ovde uskoro uvesti, jer su decu u nasim skolama toliko opteretili nepotrebnim gradivom, da je to stvar za zabrinjavanje. :sad:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od M&D Čet Sep 02, 2010 8:40 am

Ben 10 ::Kreće se u školu ranije godinu i ide se devet godina umjesto 8 kao što smo mi išli.Prva tri razreda nema ocijena samo opisne ,tek u drugome polugodištu trećega razreda su ocjene.Ja mislim da i kod vas ponegdje ima jer imam par mama koje su o tome već mi pisale.
Kod nas ovo ima i ja mama klincezu koja ide u 5 razred evo za koji dan i drugu klincezu koja ide u 2 razred i licno da iznesem misljenje da je ova devetogodisnja skola cista glupost,ja jednom na sastanku rekla mogli su da se nemuce odma cim se djete rodi da ga upisete u skolu o koju vam je cekati do 5 godina
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Crnokosa Čet Sep 02, 2010 9:00 am

Ma izmisljaju gluposti samo... Moja sestrica od tetke ide u drugi razred sada... Meni se na pr. ne svidja sto imaju engleski jezik od prvog razreda... samo zbog jedne stvari... prvo uce engleski po metodi Vuka Karadzica... e onda od petog uce kako treba tj. da se ne cita kako pise... Bzvze maltretiraju decu...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od M&D Čet Sep 02, 2010 9:04 am

hehehe dobro je mi smo onda u prednosti kod ans od drugoga rz uce engleski a ni naski neznaju da citaju boze sacuvaj,i djecu zbune sa gradivom,sa svime u mene starija je prvo pola godine pu prvom pisala po dvije stranice je donosila kuci lekcija a nakon pola godine kazu ti sine nepises pravilno i uce ih kako se pise slovo A gluposti i nebuloze matere mi moje
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Crnokosa Čet Sep 02, 2010 9:19 am

Ma stvarno su gluposti... sto kazes jos uvek ne znaju daobro ni nas materinski jezik a ono vec ih zamlacuju stranim... i to neparavilno da pisu i sl.
Mi smo u peti razred imali kod nastavnice svesku u male i velike linije i terala nas da vezbamo da pisemo... :glupan:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Ben 10 Čet Sep 02, 2010 9:26 am

Moj će sin sada u 5 i ima najmanje 12 knjiga sa radnim sveskama,stvarno za ne povjerovati...
Ben 10
Ben 10
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 14.04.1976
Datum upisa : 15.08.2010
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Crnokosa Čet Sep 02, 2010 9:27 am

:dont: Oni prosvetari su ludi... Sad ce opet da starjkuju... Moze im se!
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od M&D Čet Sep 02, 2010 11:48 am

Da strajkaju,pa ja malo im 15-20KM po dorucku i takve stvari a nekad pomislim da ima treba dati orden za hrabrost sa kakavim debilima u skoli rade matere mi,i da prostite ebo ti skolu gdje nema direktor autoriteta
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od smiley Sub Dec 11, 2010 9:42 am

Strasno koliko su im teske torbe. Za svaki predmet su uglavnom dve knjige, sveska i zbirka zadataka. I naravno ne postoji mogucnost da nesto od toga ostavljaju u skoli jer im sve treba i kod kuce. Plus sva "prateca oprema". Uzas! A onda pricaju kako sve vise dece ima krivu kicmu, bas se pitam od cega. Ja kazem moja curica je krupnija pa joj je opet tesko a tek kad vidim one koji su za glavu manji od nje i po 10 kg laksi dusa me zaboli. Torbe su teze od njih. :-(
A ovo za devetogodisnju skolu je bez veze. U sustini je sve isto samo sto se nase zabaviste ili predskolsko tamo zove prvi razred a program je isti.
smiley
smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 09.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Crnokosa Sub Dec 11, 2010 2:35 pm

Mene jedva upisali u prvi razred zbog kilaze... ja stvarno ne znam kak osam nosila onaj ranac... ili smo tada nosili manje knjige :dont:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od smiley Sub Dec 11, 2010 4:51 pm

Ma mi smo ipak imali manje knjiga. Ovi sad bas preteruju.
smiley
smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 09.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od makicaaa Čet Apr 26, 2012 12:59 pm

A da osvezimo ovu temu?!

Ja imam cerku koja ima 8 godina, drugi je razred, i sada krajem maja treba da ide na Jahorinu, na rekreativnu nastavu 6 dana. Mene strasno drma trema, kako ce se snaci tamo sama :sad: !! Mislim, razdvajale smo se mi, ali tada je bila sa babom i dedom, a sada.....Ima novu uciteljicu, koja ih ne poznaje dovoljno dobro, mlada je, tek zavrsila fax, i ne deluje mi bas pouzdano!!!

Molim vas cure, pisite o svojim iskustvima, kada su vam deca isla na rekreativne, ekskurzije.......Dajte neki savet!!!
makicaaa
makicaaa
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 06.01.1984
Datum upisa : 18.04.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Brana Čet Apr 26, 2012 8:46 pm

Moja sestra od tetke ima 4-ro dece,najstarija devojcica ima 9 godina,od prvog razreda je dozvoljavala da ide na rekreativnu nastavu,izlete,imala je isto veliki strah,ali nije htela da se malena izdvaja od drustva,da joj sve zabranjuje,da se ona oseca kao izuzetak,naucila je sta da radi,kako da se cuva i da slusa uciteljicu,ima i tu srecu da joj je uciteljica divna,sto je jako bitno...Ne znam, strah uvek postoji,ali opet razmisljam,bilo sta moze da se desi i pred nasim ocima,tako da neke stvari ne mozemo brigom spreciti,naravno treba sve proveriti i biti siguran,ali uradi kako mislis da je najbolje,ipak ti znas celu situaciju,uciteljicu,drustvo,organizaciju... :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od makicaaa Čet Apr 26, 2012 8:58 pm

Ma da, i ja sam je pustila da ide kako se ne bi izdvajala od druge dece, ali sam Boga molila da se ne prijavi dovoljan broj, pa da ne idu navodnici , ali prijavise se deca, tako da ce ici!!
Meni je bas i frka sto ne znam kako ce ih ova uciteljica cuvati, ali Anja je pamatna i dobra, pa se nadam da ce sve biti ok!!

Pozzz za tebe Brano blowkiss
makicaaa
makicaaa
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 06.01.1984
Datum upisa : 18.04.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Brana Čet Apr 26, 2012 9:32 pm

huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Skolarci Empty Re: Skolarci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Svet zena :: Deca :: Dete

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu