Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Ureaplazma

+8
zvrki
leptirko
SanjaS@
Nensy85
marasrna
brbljiva76
Brana
lulala
12 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Ureaplazma Empty Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 9:44 pm

Genitalna ureaplazma (ureaplasma urealyticum i ureaplasma parvum), je vrsta mikroorganizma iz porodice mikoplazmi, koja uzrokuje određene genitalne infekcije, kao i neplodnost, kod muškaraca i kod žena.

Šta su ove infekcije?

Mikoplazme, a samim tim i ureaplazma, spadaju u najmanje bakterije koje mogu da opstanu bez domaćina, i koje za razliku od ostalih bakterija nemaju ćelijski zid; umesto toga, one žive u drugim živim ćelijama. Ureaplazma takođe pripada familiji mikoplazmi. Oko 70% seksualno aktivnih odraslih je domaćin neke od ovih bakterija. Međutim, kada dođe do značajnijeg razmnožavanja, mogu nastati problemi, kao što je zapaljenje male karlice, uretritis i gubitak trudnoće.

S obzirom da se mikoplazme i ureaplazme prirodno nalaze u organizmu ljudi, pacijenti se ne testiraju rutinski na ove bakterije. Žene koje iskuse neplodnost, ponavljanje gubitka trudnoće, bol u maloj karlici, premenstrualne simptome ili simptome vaginalnih infekcija, treba da se testiraju. Često se radi test kulture, sličan papa testu, uzimanjem brisa iz vagine.
Kako se prenosi ureaplazma?

Ureaplazma se pre svega prenosi polnim odnosom. Seksualni partneri mogu ne znajući uvek iznova prenositi infekciju jedno drugom. Infekcija se obično dešava kod mlađih žena, onih koje imaju višestruke seksualne partnere i koje koriste oralnu kontracepciju umesto kondoma.

Ureaplazma simptomi

Uglavnom nema simptoma prisutnosti ureaplazme, ali ove bakterije mogu postati uzročnici infekcije u slučaju oslabljenja imuno-sistema (dok u slučaju zdravog imuno sistema često ne uzrokuju bolesti).

S obzirom da infekcije ureaplazmom obično prolaze bez simptoma, vremenom mogu dovesti do problema sa sterilitetom, uključujući bolest kanalića materice (tube uterine) i ponavljanje spontanih pobačaja kod žena, kao i smanjenu pokretljivost i brojnost sperme kod muškaraca. Kod sterilnih muškaraca, utvrđeno je da se bakterija prilepljuje uz spermu i blokira oplođenje.

Koje bolesti uzrokuje?

Ureaplazma se može pronaći u respiratornom i genitalnom traktu zdravih i seksualno neaktivnih osoba, što komplikuje interpretaciju njihovog značaja.
Najčešći su uzročnik negonokoknog i nehlamidijalnog uretritisa; karakteriše ih sluz iz uretre (penisa kod muškaraca, vagine kod žena), bol tokom mokrenja (peckanje i probadanje pri mokrenju), i otoci na otvoru uretre (vrh penisa kod muškaraca i iznad vagine kod žena); postoje mišljenja da je povezana sa upalom bubrega (pijelonefritisom) i Reiterovom bolesti.

Može se povezati sa upalom pluća kod pacijenata sa oslabljenim imuno sistemom.

Test na ureaplazmu

Može se raditi kultura ureaplazme ili PCR test na ureaplazmu.
EIA testiranje stoji na raspolaganju za detekciju antitela specifičnih za ureaplazmu, (ne reaguje na druga antitela - koja ne potiču od ureaplazme), međutim, ovaj metod ne može biti primenjen na sve vrste uzetih uzoraka. Uzorci su mogu uzeti vaginalnim brisom (bris iz cerviksa tj. grlića materice ili bris iz uretre), uzorak sperme, telesne tečnosti ili tkiva sa biopsije. Kod dece se uzorak uzima drugačije.

Oba metoda su prilično precizna, ali PCR metoda je nešto preciznija u odnosu na kulturu (~95% vs. 91%) i prilično je brža (1-2 dana vs. 2-5 dana). Kod pacijenata koji imaju artritis koji uzrokuje ureaplazma, ovaj test omogućava brzu i preciznu dijagnozu.

Ureaplazma u trudnoći

Ureaplazma (i mikoplazma hominis) pronađena u placenti i/ili endometrijumu (sluzokoži koja sa unutrašnje strane oblaže matericu) se povezuje sa infekcijom, rađanjem mrtvog fetusa, spontanim pobačajem, preranim porođajem i manjom nego što je normalno masom novorođenčeta. Oba organizma prodiru u vodenjak u drugom trimestru. Može uzrokovati horioamnionitis (zapaljenje membrana oko fetusa: horiona i amniona). Pronađena je u krvi majki koje su imale probleme sa visokom temperaturom posle porođaja.

Ova infekcija se može preneti na otprilike 40% beba koje je rodila majka sa ovakvom infekcijom. Ukoliko je majka ima, ureaplazma može da inficira pluća novorođenčeta za vreme porođaja. Uzročnik je (kao i mikoplazma hominis) respiratornih problema kod beba sa manjom telesnom težinom i meningitisa.

Ureaplazma lečenje

S obzirom da ove bakterije nemaju ćelijski zid – a većina antibiotika (npr. penicilini i cefalosporini) deluje na bakterije uništavajući njihov ćelijski zid – lečenje infekcije može biti teže. Samo posebni antibiotici, kao što su eritromicin, flourokinolon ili tetraciklin, mogu biti prepisani. Ako ste trudni, za vas će takođe biti prepisan odgovarajući antibiotik.

Ako imate problema sa neplodnošću ili višestrukim spontanim pobačajima, zahtevajte da vam se uradi kultura. Testirajte se i lečite da biste sprečili ponavljanje infekcije.
Dijagnoza

Laboratorijska dijagnoza se radi uzimanjem kulture. Ureaplazme proizvode ureazu, uz pomoć koje razlažu tj. metabolišu ureu (sastojak mokraće kod sisara). Na ovaj način se može izdvojiti ureaplazma.
Prevencija
Apstinencija ili odgovarajuća barijera (npr. kondom) su vidovi zaštite.

Izvor:Ureaplazma

Mi smo bili pozitivno na ureoplazmu i resili je se uz po 3 kutije dovicina,3 mm,3 ja
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 9:59 pm

ja sam tako bila srecna sada kada su mi rekli da nema nista...i bas mi je bilo super..nadam se da su ove komadine sada reakcija na grubost dr-a :twisted:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:02 pm

Strasno, ja mog dr i ne osetim bas je nezan, i drago mi je zbog toga jer bi ga momentalno napustila
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:04 pm

merilin_monro ::meni je hlamidija sudila...hlamidija je bila sve sto mi je ostalo od prvog muza :twisted: hvala Bogu nje sam se trsila...ali zato vaginoza svako malo stize grrrrrrrrr dr mi uradio papa test...bio je malo grublji ..meni odmah komadici beli ispadaju..ko piz** sam osetljiva :ljutko:

Zezash???
Ali i oni jbte, mogu malo da paze pri pregledu..Ko zivotinje se nekad ponasaju
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:05 pm

Svrca ::A mi smo bili pozitivno na ureoplazmu i resili je se uz po 3 kutije dovicina,3 mm,3 ja

Jesi li imala neke simptome? Moja drugarica je zbog ureaplazme punila sekretom dnevni ulozak..Neverovatno.. :roll:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:09 pm

Samo par dana pre nego sto sam radila analize imala sam pojacan sekret, i mislila sam da je to zbog vodene ciste koja mi je tad pukla, ali nije nego zbog bestije, i nista drugo, jako su podmukle bakterije
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:11 pm

Nisu za zezanje uopste... :o
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:18 pm

Svrca ::Strasno, ja mog dr i ne osetim bas je nezan, i drago mi je zbog toga jer bi ga momentalno napustila
ja sam do ovoga jedva dosla on je neki interplanetarni mega strucnjak za neplodnost..prof na faxu...izstrazivac....malo mu je ruka tvrdja ...ali sta da radim :sad:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:20 pm

merilin_monro ::
Svrca ::Strasno, ja mog dr i ne osetim bas je nezan, i drago mi je zbog toga jer bi ga momentalno napustila
ja sam do ovoga jedva dosla on je neki interplanetarni mega strucnjak za neplodnost..prof na faxu...izstrazivac....malo mu je ruka tvrdja ...ali sta da radim :sad:
Ako ce da pomogne, trpi :D
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:31 pm

ma da ..da ga vidis mali jevrejin ..srce bi mu na poverenje dala...:):):):)
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Gost Sre Avg 18, 2010 10:42 pm

merilin_monro ::ma da ..da ga vidis mali jevrejin ..srce bi mu na poverenje dala...:):):):)
:hahakoma: :hahakoma: :hahakoma: :hahakoma:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od lulala Čet Nov 03, 2011 9:06 pm

Meni je zbog ureaplazme stalno bio roza iscjedak. Ginekologinja mi je rekla da mi maternica krvari "na dodir". Dobila sam nekakve kapsule i vaginalete,al ne sječam se više kakve. Bilo mi je prošlo,al izgleda da ću morati opet na pregled,kao da opet nešta nije u redu...užas. Stalno nekakvi problemi.
lulala
lulala

Ženski Datum upisa : 03.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Brana Pet Nov 04, 2011 11:53 am

A da probas da stavljas Macmiror vaginalete,one su zakon za sve...
Dobrodosla! welcomeee
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sub Jan 26, 2013 5:18 pm

cure ,ja sam nova ...spremam se za vto ..ali muku mucimo sa ureaplazmom ,mikoplazmom..cas ja ,cas moj dragi ! nemamo ama bas nikakve simptome ( osim ja -slab imunitet,ocigledno !).koristimo zastitu,a one se uvek i uvek vracaju ! razmisljam da kupim aroniju,cula sam da je jako dobra ..sta ,mislite ?inace bila sam na visirenu ,i dovicinu plus makmiror vag ....zavrsila sam ,sada cekam da uradim briseve .kupila sam chlamycin sirup ,pije laktogin vag za sada do brisa ,,pa valjda ce biti ok....nadalje cu uzeti aroniju,ili imate bolji predlog ?molim za neku alternativu ,proverenu ! :ozid:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od marasrna Sub Jan 26, 2013 5:34 pm

ne mogu sada nista da nadjem ali potrudicu se jos.nemoj da koristis nista za intimnu higijenu,samo voda.pij aroniju,cink vit. C,ekomer.......
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sub Jan 26, 2013 5:40 pm

pa iskreno samo eto taj probiotik laktogin sam uzela ,a ispiram se zalfijom ponekad,kantarion,neven....pijem jake doze vit c ,oko 3000-4000 mg dnevno,ad perle (jer me napao i herpes zoster jos pre par meseci),pijem svez piv kvasac i oralne kapi d3 vit ...to su mi sve preporucili it TODOKSIN apoteke u bg ,za sve ove moje bestije sto me napale....e sad,,,,kazem ,posle biljnog sirupa clamycina -uzecu aroniju !
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sre Jan 30, 2013 8:12 pm

uspela sam ,nalaz je negativan ! :aplauz:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od marasrna Sre Jan 30, 2013 10:15 pm

:aplauz: bouquet :pljes: ........... bas mi je drago blowkiss
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sre Jan 30, 2013 10:26 pm

huug happys
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sre Jan 30, 2013 10:27 pm

odo u krevet ,ovde je skoro pa pomoc draga.....pozz :gotosleep:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od marasrna Sre Jan 30, 2013 10:28 pm

laku noc............kod mene je 22:30 :mig:
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Sre Jan 30, 2013 10:35 pm

a kod mene 23.30 :umislima:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Nensy85 Čet Jan 31, 2013 9:19 pm

brbljiva, bravo za negativan nalaz jeej aplauz
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od brbljiva76 Pet Feb 01, 2013 7:49 am

hvaalaaaa :kez:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od SanjaS@ Uto Apr 16, 2013 1:51 pm

Upravo mi muz javio rezultate na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu,negativna sam jeej
SanjaS@
SanjaS@

Ženski Datum rođenja : 12.02.1983
Datum upisa : 17.03.2013
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Ureaplazma Empty Re: Ureaplazma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu