Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Bakterijska vaginoza

3 posters

Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Bakterijska vaginoza

Počalji od Maja. Ned Feb 27, 2011 9:03 pm

Šta je bakterijska vaginoza?
Bakterijska vaginoza predstavlja poremećaj u sastavu vaginalne flore, kada se poveća procenat bakterija kojima za razmnožavanje nije potreban kiseonik (anaerobne bakterije). Ovaj poremećaj najčešće se javlja kod žena koje su u reproduktivnim godinama.
Bakterijska vaginoza ne spada u polno prenosive bolesti, ali često menjanje partnera i nezaštićen seks može dovesti do njenog bržeg razvoja.

Kako dolazi do bakterijske vaginoze?
Bakterijska vaginoza nastaje kada se smanji broj laktobacila, koji obezbeđuju kiselost vaginalne flore, stvarajući mlečnu kiselinu. U većini slučajeva ova pojava praćena je povećanom koncentracijom bakterija kojima za rast i razmnožavanje nije potreban kiseonik (anaerobne bakterije).
Na pojavu bakterijske vaginoze ponekad mogu uticati sledeći slučajevi:
• Preterana upotreba antibiotika
• Preduga upotreba tampona
• Upotreba dijafragme
• Često menjanje partnera

Kako se otkriva bakterijska vaginoza?
Najčešći simptom bakterijske vaginoze jeste pojačan sekret neprijatnog mirisa, koji se može javiti nakon odnosa. Neke žene nemaju nikakvih simptoma, dok se kod nekih, sem pojačan sekreta, može javiti svrab, crvenilo ili nadraženost sluzokože genitalnog područja.
Dijagnozu bakterijske vaginoze može postaviti ginekolog na osnovu pregleda, uzorka sekreta i laboratorijskih nalaza.

Da li bakterijska vaginoza može izazvati komplikacije?
Ako se leči na vreme, bakterijska vaginoza ne ostavlja nikakve posledice po reproduktivno zdravlje. U suprotnom može povećati rizik oboljevanja od polno prenosivih bolesti, pojave neplodnosti, vanmaterične trudnoće i prevremenog porođaja.

Kako se leči?
Bakterijska vaginoza se leči antibioticima koje prepisuje ginekolog. Veoma je važno da terapiju uzimate do kraja, čak iako su se simptomi povukli. U većini slučajeva nije potrebno istovremeno lečenje partnera.

Može li bakterijska vaginoza imati posledice po trudnoću?
Bakterijska vaginoza u trudnoći može povećati rizik od prevremenog porođaja ili infekcije materice nakon porođaja. Međutim, kod većine trudnica bakterijska vaginoza se leči antibioticima koje prepisuje lekar.

Izvor: Bebac
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od nensi82 Uto Avg 13, 2013 8:47 pm

ZENE :) E OVAKO:ispocetka,ali ukratko :)) prosle godine sam imala eserihiju pa je izlecim pa se pojavi kandida pa nju izlecim,pa odradim hlamidiju,urea i mikro plazma,sve bude ok sem urea plazme pa to kao izlecim pa ostanem trudna,i posle 3 meseca su morali da mi odrade kiretazu i kazu da nije do nas,da se jednostavno desava,jer plod je bio mrtav i posteljica nije bila ok.a kad sam otisla na kontroliu sve kje bilo ok,bla,bla...e sad,poceli smo opet da pokusavamo,vec 6 meseci i nista,i pre mesec dana,pre polaska na more,pocne da mi curka beli gusti sekret,kad sam dosla sa mora,ja odradim cervikalni briu,bio je u redu a u vaginalnom je bila kandida..lekar mi dao canesten i polyginax vaginalete a muz maze canesten kremu,a inace pijem i folnu kiselinu,pa kad sa tim zavrsim onda mi je rekao da odradim opet hlamidiju,urea plazmu i mikro plazmu i kaze da sam mozda kiretazu morala da radim zbog urea plazme jer je ona zeznuta i on bi ako mi i to bude ok da odradi produvavanje jajovoda da proveri da li je kiretaza dobro odradjena!!! ja nisam za to,jer,da nije bila u redu kiretaza odradjena,krvarila bih i mnogi su mi rekli da to ne radim,pogotovo moja zaova koja je to radila koja kaze da je uzasno...i da ako sam vec ostala trudna prirodnim putem da nema jednostavno potrebe za tim...sta vi mislite o svemu tome??bas mi je potrebna pomoc i savet jer vise ne znam kome da verujem...
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od leptirko Uto Avg 13, 2013 10:08 pm

Nensy, treba da odradis HSG, zasto bi se plasila toga. Proveris stanje jajovoda i kraj. Moras pronaci uzrok sto ne ostajes u drugom stanju. Ja bih pre svega proverila hormone i ostala cuda.
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od leptirko Uto Avg 13, 2013 10:30 pm

Dobro se raspitaj sta od analiza treba da uradis.
Mozda ti ne bi bilo lose kad sredias rezultate, tj kad ti brisevi budu ok da probas inseminaciju. Price o maloj uspesnosti nek okace macku o rep. Ima mnogo zena kojima je usopela, a mislim da je dobra i za onaj psiholoski momenat, kad zena poveruje da ce se nesto zaista desiti.
Pre nekoliko meseci nisam imala nikakav konkretan problem. Prosle godine operisala endometiozu i sve je bilo ok. Sad imam kojekakve probleme. Hocu da ti kazem da se sve moze promeniti sto se rezultata tice, ne samo na gore, moze biti i bolje, zasto da ne?
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od nensi82 Sre Avg 14, 2013 9:36 am

radila sam hormone i sve je ok,a treba da odradim i mikro plazmu hlamidiju i urea plazmu,a ja bas nisam za to , za tu prohodnost jajovoda,je ako sam ostala trudna pirodnom putem zasto bih onda to radila???nema nikakve logike...mnoge koje su to radile koje znma,su mi savetovale ni slucajno da ne radim a i moja tetka koja je babica rekla je da nema potrebe za tim,jer dakiretaza nije dobro uradjena ja bih krvarila
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od leptirko Sre Avg 14, 2013 9:38 am

Ne znam sta bih ti rekla.
Mnoge zene ideu na histeroskopiju cisto da vide sta se tamo dole desava, da li ima nekih problema, neravnina, pregrada. Ne treba od toga bezati ako moze da pomogne. Najbitnije je da nadjes doktora kome verujes i da njega slusas. Sad je sve na tebi. Ne znam sta bih ti rekla.
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Bakterijska vaginoza Empty Re: Bakterijska vaginoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu