Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Uvodjenje cvrste hrane

+2
M&D
Crnokosa
6 posters

Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Pet Avg 13, 2010 12:56 pm

Redosled uvođenja hrane kod beba
Prošla su četiri meseca i vreme je da vašoj bebi počnete da uvodite nove namirnice u ishranu. Kod uvođenja novih namirnica važno je da uvodite jednu po jednu namirnicu, a onda sačekate tri dana, zbog eventualne pojave alergije, da bi znali o kojoj namirnici je reč. Tako nedeljno uvodite dve namirnice.

Počinje se sa žitaricama, a onda sledi povreće i voće nakon nekoliko nedelja. Takođe od četiri meseca možete bebi davati sokove koje kupite u marketu ili apoteci ili ih sami praviti. Najbolje da počnete sa jabukom i šangarepom. U početku sokovi se razređuju sa vodom, a kasnije možete dati bebi i nerazblažen sok između obroka.

Od žitarica možete početi sa pirinčanim kašama koje se kupuju gotove i mogu biti mlečne i nemlečne. Mlečne pravite sa vodom, a nemlečne sa adaptiranim mlekom ili sa majčinim mlekom. Nakon šest meseci možete početi i sa uvođenjem i drugih žitarica, kukuruznih i pšeničnih koje sadrže gluten.

Od povrća prvo se uvodi povrće blagog ukusa, krompir, šangarepa, tikvice i bundeva. Nakon šest meseci možete početi sa spanaćem, karfiolom, keljom, graškom i blitvom. Voće po nekim istraživanima bebi treba davati nakon uvođenja povrća da bi se beba prvo navikla na slanu hranu. Mada neki preporučuju da se već od četiri meseca bebi daje voće u obliku sokova, a zatim i u obliku kaše od jabuke, breskve, kruške i banane.

Izvor:netsrbija.net
_____________________________

Kad ste poceli bebi da uvodite cvrstu hranu? Sta ste joj prvo dali?


Poslednji put izmenio Maia dana Sre Jan 19, 2011 1:51 pm, izmenio ukupno 2 puta
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od M&D Sre Sep 01, 2010 12:20 pm

Ja sam pocela da uvodim kod sve troje u 4 mjesecu cvrstu hranu,prvo sam im davala supice i to smao vodice sa skroz malo hljeba i to kupovnog
avatar
M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Brana Sre Sep 01, 2010 12:23 pm

prvo jabukicu ispasiranu kao kasicu sa 6 meseci
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Brana Sre Sep 01, 2010 12:24 pm

a kasnije od 7 meseci moze sve ali naravno sve u vidu kasice pogotovo ako beba nema zube!! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Sre Sep 01, 2010 12:54 pm

Moja sestra je ceri dala kasicu ranije... mozda oko 4 meseca... nisam sigurna bas al iznam da je ranije...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Pon Sep 09, 2013 10:57 am

Evo teme, tek sad videh. Volela bih da cujem iskustva mama. I recepte naravno :)
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Nataša.V Pon Sep 09, 2013 8:52 pm

Maki, ja sam Laletu dala tek sa pet i po meseci pecenu jabukicu,naravno smiksanu (imao je proliv) pa su nam to savetovali... a tek sa 6 punih meseci sam pocela da mu uvodim dohranu,do tad je samo sikio...hehe i dan danas mu je sika br.1 :-)

Inace sam po tri dana uvodila sve namirnice,naravno pojedinacno a kasnije sam pocela da ih mesam. U pocetku je ruckao krompir,sargarepicu,rizu,jabuku,krusku i bananu... sa osam meseci sam mu uvela i tikvicu,probao je bundevu,a tad smo morali poceti i mesce (teletina,piletina i pil.dziga) da uvodimo polako (bio je malokrvan)...doduse jos uvek se borimo sa gvozdjem,ali je sve bolje i bolje. Sa osam meseci sam mu uvela i zumance (prvo osminu,pa cetvrtinu,polovinu i na kraju celo).breskvu,sljivu.Inace svo voce voli u kombinaciji sa zitaricama.I to kupujem espandirane zitarice(psenicne,razane,rizine,jecmene...).Obozava ih. A sa devet punih smo poceli da klopamo i jos neke namirnice... grasak,prokule,celer,paskanat,proso,kus-kus..joj,ne mogu da se setim sta sam jos uvela od namirnica.Kad se setim,napisacu...
E da, na zalost, malisa mi je alergican na mlecne proizvode ( mleko uopsteno)... Dobije koprivnjacu oko usana ukoliko samo dodje u dodir sa necim od mleka. Moracemo da odradimo analize i alergo-testove da se tacno utvrdi na koje mlecne belancevine je alergican :-( ... Zbog same te cinjenice,nama je malo ogranicena ishrana... Ne sme ni jogurt,pavlaku,griz s mlekom,nista,ama bas nista s mlekom....Koliko sam ja upoznata sa takvim tipom alergije,trebala bi se povuci najdalje do trece godine zivota ( iskreno se nadam da ce i ranije)...

Majce,
sta tvoja bebica rucka?
Nataša.V
Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.05.1978
Datum upisa : 31.01.2012
Godina : 45
Lokacija : Zvornik,RS

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Uto Sep 10, 2013 5:10 pm

Ja ispisa u nekoj drugoj temi...
Mi smo krenuli sa punih 4 meseci. Tako nam rekla dr. kad smo bili na vakcinu. Uf on je dosta toga probao. Poceli smo sa sargarepicom, pa krompir, jabuka, banana, breskva, kajsija. Obicnom kuvam sveze ali dam mu i gotove kasice ponekad. Jede i sutlijas. Dala sam mu i kasicu sa graskom i boranijom, naravno pomalo jer nadima, prduckao je :haha:
Dajem mu po onoj tabelici iz savetovalista i tamo je dosta toga stavljeno da smeju da jedu a ovako inace na sajtovima pise ne pre 6 meseci. Jednom sam mu samo dala osminu zumanceta, sad cu i to da forsiram.
Od 3. meseca pije kravlje mleko a jedemo i plazmicu. Prvo je glodjao pa sam mu stavljala mlevenu u mleko. Hvala Bogu do sad je sve lepo prihvatio. Sad cu da budem iskritikovana ali radim po svojoj savesti i kako su moja mama i tetka davale nama.
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Nataša.V Uto Sep 10, 2013 7:01 pm

Maki,niko te nece kritikovati. Svaka majka radi onako kako misli da je najbolje za njeno dete ... a i nisu sva decica ista...Vazno da su nam bebci zivi i zdravi i da lepo napreduju ! blowkiss za tebe i tvog preslatkog malisana!
Nataša.V
Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.05.1978
Datum upisa : 31.01.2012
Godina : 45
Lokacija : Zvornik,RS

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Pet Sep 13, 2013 2:32 pm

Ma naravno, ja se time i vodim...
Da su ziva i zdrava i nista drugo nam ne treba...
blowkiss i za vas
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Bubi89 Ned Sep 15, 2013 10:08 am

Crnokosa ::Ja ispisa u nekoj drugoj temi...
Mi smo krenuli sa punih 4 meseci. Tako nam rekla dr. kad smo bili na vakcinu. Uf on je dosta toga probao. Poceli smo sa sargarepicom, pa krompir, jabuka, banana, breskva, kajsija. Obicnom kuvam sveze ali dam mu i gotove kasice ponekad. Jede i sutlijas. Dala sam mu i kasicu sa graskom i boranijom, naravno pomalo jer nadima, prduckao je :haha:
Dajem mu po onoj tabelici iz savetovalista i tamo je dosta toga stavljeno da smeju da jedu a ovako inace na sajtovima pise ne pre 6 meseci. Jednom sam mu samo dala osminu zumanceta, sad cu i to da forsiram.
Od 3. meseca pije kravlje mleko a jedemo i plazmicu. Prvo je glodjao pa sam mu stavljala mlevenu u mleko. Hvala Bogu do sad je sve lepo prihvatio. Sad cu da budem iskritikovana ali radim po svojoj savesti i kako su moja mama i tetka davale nama.
Nije valjda da mu dajes grasak sa ljuspicama?
Moj mali jos uvek ne jede grasak... Samo corbicu u kojoj se kuvao... Tako i sa pasuljem...
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Nataša.V Ned Sep 15, 2013 8:12 pm

Caooooooooo Bubiiiiiiiiiiiiiiiiii dragaaaaaaaa :-*

U pravu si,i ja sam tek sa punih 9 meseci,tj.kad smo zasli u deseti :)  po jednom dala grasak i pasulj,ali ne mahune,vec samo corbicu i to bez zacina,samo sa povrcem koje beban sme da rucka....
Posto i mene nadima ta ista hrana,ne planiram da mu jos dugo dajem cela zrna....

Kako si ti? Sta se radi? Pozdrav veliki za naseg imenjaka ...

A i za tebe Majo i FIlipa blowkiss 
Nataša.V
Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.05.1978
Datum upisa : 31.01.2012
Godina : 45
Lokacija : Zvornik,RS

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Nensy85 Sre Sep 18, 2013 2:09 pm

Pozdrav mamike huug 

Majce nema tu greske, prati svoje dete a ne sta dr kazu jer nije svako dete isto. Sara je kao i tvoj malisa, sve rucka. Mada, krompirice slabo al zato piletinu, tikvice i sargarepicu obozava. Uglavnom joj ja pravim kasice i sokice.
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Crnokosa Sre Okt 02, 2013 10:14 am

Dala sam mu kupovnu kasicu u kojoj ima graska, posto tu ima neki mali % graska. Ruckao je fino...
Moje dete nema sta nije probalo, pasulj nije... Od mesa rucka piletinu i junetinu. Dal sam mu i pilav, naravno nezacinjen... Ma probamo sve po malo.
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Nensy85 Uto Okt 08, 2013 1:13 pm

Majce, sa cime si mu kombinovala junetinu? Planiram da joj i to uvedem jer smo sad probale pil.dzigu. Sve ce da jede samo da ne oseti glad ni na minut :haha: 
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Uvodjenje cvrste hrane Empty Re: Uvodjenje cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu