Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Priprema za porodiliste

+3
Bubi89
Brana
Crnokosa
7 posters

Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Priprema za porodiliste

Počalji od Crnokosa Sub Sep 11, 2010 8:51 pm

Sa više strana sam čula razne priče o porođaju. Neke su idilične, neke strašne. Šta je tu istina?

Istina je negde na sredini. Sretaćete u toku trudnoće razne ljude koji će vam davati savete i upozorenja o tome šta je zapravo porođaj. Činjenica je da to nećete sasvim shvatiti dok se i sami ne porodite, tako da te priče shvatite i prihvatite kao izrazito lično informacije.
Neke žene su porođaj doživele kao ostvarenje najveće želje u životu, te im nikakve prepreke kao što su priprema, kontrakcije i naponi to nisu mogli pokvariti. Druge žene su osetljivije, teće podnose bolove ili nepoznatu situaciju u kojoj su se našle, te su to doživele na mnogo drastičniji način. U svakom slučaju, sve su priče različite, jer je svaki porođaj različit.
Informišite se o tome šta vas čeka u načelu, pohađajte školu za trudnice i slušajte lekara i babicu u porođaju.

Da li u porodilištu stalno ima nekog od osoblja?

Da, porodilište radi 24 časa dnevno, sedam dana u nedelji, cele godine. Dežurna ekipa sastoji se od određenog broja ginekologa-akušera, anesteziologa, pedijatra, babica i ostalih sestara koje su potrebne za rad porodilišta. Ne brinite, bilo kad da krene porođaj, možete se javiti u porodilište i bićete zbrinuti.

Ko će mene poroditi?

Ako porođaj napreduje uredno, porodićete se sami! Pomoć u porođaju će vam pružiti babica i lekar ginekolog koji je zadužen za vas. Različita porodilišta imaju različite organizacione protokole, mada je osnova svude ista. Lekar ginekolog, babica, pedijatar, anesteziolog i ostalo osoblje predstavljaju tim koji zajedno sa vama vodi porođaj do kraja.

Kako izgleda priprema za porođaj?

Kada dođete u porodilište, pregleda vas lekar koji na osnovu akušerskog nalaza odlučuje da li je porođaj počeo i da li treba da budete primljeni u porodilište. Ukoliko je tako, otvara se »istorija« porođaja, lekar će od vas uzeti podatke o tome da li u vašoj porodici ima nekih težih bolesti za koje vi znate (šećerna bolest, povišen pritisak, kardio-vaskularna oboljenja, sistemske bolesti), zatim da li ste vi nekada bili u bolnici zbog neke bolesti, operisani od nečega, da li uzimate neke lekove i zbog čega, da li ste alergični na neke lekove, kakvi su bili menstrualni ciklusi, kada je bila poslednja menstruacija, te kako je protekla trudnoća, da li ste već rađali i kako (vaginalno ili carskim rezom), ako je bio carski rez kada i zašto, da li ste redovno išli na kontrole u trudnoći i tako dalje.
Nakon toga babica će vas izmeriti, premeriće karlične mere, na osnovu kojih se izvodi indirektni zaključak o tome da li procenjena težina vaše bebe dok je u vašem trbuhu odgovara proceni veličine karlice. Posle toga sestra će vas odvesti u pripremni deo.
Tamo dobijate klizmu. Klizma je metoda kojom se prazni završni deo creva i time omogućava da u porođaju ne dođe do nevoljnog odilaženja stolice. Ovo istovremeno može i da pojača postojeće bolove ili da ih izazove. Nakon pražnjenja creva, istuširaćete se i smestiće vas u krevet, gde počinje završavanje vašeg porođaja.

Da li smem da pušim u porodilištu?

Ne, naravno. Ne smete pušiti u porodilištu, tako da ne nosite cigarete. Ako do sada niste ostavili pušenje, probajte to sada jer vašoj bebi ne prija miris duvana.

Da li muž može da prisustvuje porođaju?

U našoj zemlji uglavnom nije predviđeno da muž prisustvuje prođaju. U većini zapadnih zemalja to je odavno prihvaćena stvar, no kod nas je to još stvar pojedinačnih slučajeva u nekim porodilištima. No, većina porodilišta nema uslova da odobri prisustvo muža u porođaju.

Da li mogu da se porodim kod kuće?

Ukoliko budete predugo čekali sa jakim bolovima da odete u porodilište, verovatno ćete se poroditi kod kuće. Planirani porođaj kod kuće u našoj zemlji nije predviđen, tako da se svi porođaji odvijaju u za to osposobljenim bolnicama.

Koliko dugo ostajem u porodilištu nakon porođaja?

Dužina ostanka u bolnici nakon porođaja zavisi od više faktora. U prvom redu od vašeg porođaja, a zatim od protokola same bolnice.
Ukoliko ste se porodili vaginalnim putem, porođaj je prošao bez ikakvih komplikacija, beba je odlično, vama je mleko krenulo sutradan posle porođaja - možete izaći iz porodilišta već nakon 48 sati od porođaja. Bilo kakav problem podrazumeva ispitivanje i/ili terapiju, što produžava vreme ostajanja u porodilištu.
Ukoliko je rađena neka od metoda asistiranog porođaja (vakum ekstrakcija ili ekstrakcija forcepsom), u bolnici ostajete dok se i vi i vaša beba ne oporavite potpuno.

Koliko dugo ću ostati u porodilištu ako se porodim carskim rezom?

Nakon porođaja carskim rezom koji je protekao uredno, u bolnici se ostaje 4 do 7 dana, zavisno od porodilišta. U slučaju bilo kakve komplikacije, boravak u bolnici se produžava.

Izvor: www.bebac.com
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Brana Uto Jan 04, 2011 1:27 pm

Ovako draga Barbarice, na dan termina ja sam otisla kod dr,jer mi je bio zakazan porodjaj,bila sam otvorena 2 prsta,ostavila me je u bolnici i pre nego sto sam otisla na odeljenje za porodjaje usledilo je merenje pritiska,oblacenje njihove spavacice,ostavljanje stvari kod muzica u kojim si dosla,ond uzimas kese koje si ponela u porodiliste i odlazis u salu,tamo te klistiraju,ako nisi obrijana obriju te ja sam se vec obirjala kuci moj savet i ti tao uradi bolje je,i onda ti stavljaju bronilu i cekaju a budes otvorena 4 prsta,kada budes otvorena 4 prsta dobijas epiduralnu i stavljaju te na sto za porodjaj ukljucuju aparat za pritisak,i proveravaju redovno koliko si otvorena do samog porodjaja i onda kada krene porodjaj svi se sakupe oko tebe pomazu ti babica i dr.i to je to ukratko! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Bubi89 Uto Jan 04, 2011 1:30 pm

Hvala draga :D A sta je bronila? Jel klistir boli :/ ?
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Brana Uto Jan 04, 2011 1:33 pm

Brounila je plasticna igla koja se stavlja u venu kao kad primas infuziju i kroz nju primas infuziju ili neke lekove ako zatreba ili indukciju...
A klisitr ne boli, samo sto ti saspu litar vode sa sapunicom pa posle 10 min.kada potera tesko da se izadje iz wc pre pola sata :haha:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Aleksandra18 Uto Jan 04, 2011 7:15 pm

Upravo tako,kad potera ne moze da stane :lol:
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Brana Uto Jan 04, 2011 7:27 pm

:lol:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Bubi89 Uto Jan 04, 2011 7:59 pm

U bas lepo
:D
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Tina Uto Maj 31, 2011 7:47 pm

Hajde mi sada lepo napisite sta ja trebam sve da ponesem u porodiliste?
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Tina Uto Maj 31, 2011 7:51 pm

Nasla sam na forumu :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Bubi89 Uto Maj 31, 2011 7:51 pm

Hm... Ja sam nosila Boga oca, a pola mi nije trebalo... Bade m. ti ne treba, bice toplo. Moooozda neki tanki.. Spavacice jedno 2, wc papir, uburs, kupka za intim. negu, sapun, cesalj, gumicu, sminku za izlazak ;), 2-3 peskira, carape(ja bez njih ne mogu da lalam :lol: ) mrezaste usloske, sto vise to bolje, mrezaste gacice, isto sto vise, ali meni je 8 bilo dosta, jer nisam mnogo krvarila.... Onda sta jos, cek da se setim
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Tina Uto Maj 31, 2011 7:52 pm

huug nasla sam,ali hvala u svakom slucaju.
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od tina191 Sre Jan 16, 2013 4:18 pm

trudnice kad planirate da pocnete sa pripremama?
tina191
tina191
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum upisa : 26.01.2012
Lokacija : ...

http://91pavlovic@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Crnokosa Ned Jan 27, 2013 11:17 am

Ja sve vise razmisljam o pripremama. Prvo zbog finansija, necu moci sve odjednom da kupim a drugo moja tetka se porodila u 36.nedelji a imala najnormalniju trudnocu pa nekako ne bih cekala bas deveti...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od tina191 Ned Jan 27, 2013 11:55 am

sto se finansija tice nije skupo za stvari za porodiliste a i iskupuje se relativno brzo ..a to je sve individualno od zene do zene kad ce koja da se porodi..neka se poradja odmah na ulasku u deveti neka na sredini a neka i probije termin.
tina191
tina191
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum upisa : 26.01.2012
Lokacija : ...

http://91pavlovic@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Crnokosa Ned Jan 27, 2013 1:13 pm

Pa da treba samo to da se kupi ne bi bilo strasno, za nekog je problem. Sto se tice porodjaja naravno da je sve individualno ja sam rekla zasto bih ja pocela ranije sa pripremama...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od marasrna Ned Jan 27, 2013 1:42 pm

svako prema svojim mogucnostima!!!!!!!!!!!! ja ako bude sve uredu necu kupovati nov krevetac,uzecu polovan,samo dusek nov,polovna kolica ima da se nadju boli glava..........nisam za bacanje para koje nemas za stvari koje ce ti posluziti neko vreme.
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od tina191 Ned Jan 27, 2013 2:23 pm

crnokosa moja majka se porodila sa mnom dva dana nakon sto je usla u deveti.a i ovako kad googlam vidim da se dosta zena ranije porodilo nego sto je probilo termin.jel imas nesto od opreme i stvari za bebu ili tek treba da kupite sve?jel planirate sve novo ili i polovno?sto rece marasrna ima dosta polovne a dobre stvarcice.
tina191
tina191
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum upisa : 26.01.2012
Lokacija : ...

http://91pavlovic@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Crnokosa Sre Feb 20, 2013 4:53 pm

Eto tina maminim stopama... :)
Krevetac je moj samo dusek kupujemo, a kadicu, dubak, kolica (doduse samo su za po kuci, kasnije cemo da kupimo kisobran ako bude bebac hteo u kolica) i nesto od garderobce imam od sestrica od tetke. Buduca baba a moja mama je kupila svasta nesto od stvarcica u Pancevo, dosta je jeftinije nego od nas... Tako da ostaje kozmetika, za porodiliste sta treba za mene, i tako jos neke sitnice...
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za porodiliste Empty Re: Priprema za porodiliste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu