Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

4 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 7:36 pm

Ja radim sutra...

Jel ima neko iskustva sa ovim testom?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:23 pm

ja imam radila sam ga u 7.mesecu jer je laki bio napredniji u tom periodu jer je trudnoca bila starija dve nedelje pa je doktor onda hteo da proverim secer!!kupis glukozu u apoteci i popijes ujutru na prazan stomak i odes da izvadis secer i onda se gleda da li se secer drasticno podize kada ga konzumiras ili je u granicama normale ako je u granicama normale onda ti je secer super.meni je inace secer nizak samo 3,7 a sa tim testom mi je bio 6 a to je granca normale tako da je sve bilo u redu!!!
:hugs: :hugs: :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:24 pm

kupis u apoteci glukozu u kesicama mislim da je 50g.ali nemoj me drzati za rec, i razmuti se sa malo vode i popije se! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 8:25 pm

A meni 5.4 bio prosle nedelje, ali vec 7 dana ne jedem nista slatko. koliko sam skontala u trudnoci je normalan do 8 valjda
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 8:25 pm

Brana ::kupis u apoteci glukozu u kesicama mislim da je 50g.ali nemoj me drzati za rec, i razmuti se sa malo vode i popije se! :)
Dr mi je napisala da mi rade sa 50g, kupila sam vec, a kako cu popiti nemam pojma :hehehe:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:27 pm

ne znam ja mislim da je do 6.1 tako mi je dr.rekao ali mozda je i do 8!!ne brini maki kod tebe je sve ok ali cisto radi sigurnosti uradi,jeste cimanje ali posle nema vise!!! :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:29 pm

Miljce ::
Brana ::kupis u apoteci glukozu u kesicama mislim da je 50g.ali nemoj me drzati za rec, i razmuti se sa malo vode i popije se! :)
Dr mi je napisala da mi rade sa 50g, kupila sam vec, a kako cu popiti nemam pojma :hehehe:
odvratno je u smislu preslatko ali sta ces to uradis samo tada i nemoj dan pre nista slatko,skrobno i masno da jedes!!i posle testa gledaj da tog dana ne jedes vise nista slatko!! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 8:29 pm

ma vidis da svaki dr ima svoje misljenje :ujedam:
I svakom slucaju je normala 6.1 ali isto tako je normalno da u trudnoci bude malo povisen, a te vrednosti izgleda ne koriste, ili nisu tada bili na predavanju :hehehe:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 8:30 pm

Brana ::
Miljce ::
Brana ::kupis u apoteci glukozu u kesicama mislim da je 50g.ali nemoj me drzati za rec, i razmuti se sa malo vode i popije se! :)
Dr mi je napisala da mi rade sa 50g, kupila sam vec, a kako cu popiti nemam pojma :hehehe:
odvratno je u smislu preslatko ali sta ces to uradis samo tada i nemoj dan pre nista slatko,skrobno i masno da jedes!!i posle testa gledaj da tog dana ne jedes vise nista slatko!! :)
Znaci da sampitu ostavim za prekosutra :haha: :hugs:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:31 pm

Miljce ::ma vidis da svaki dr ima svoje misljenje :ujedam:
I svakom slucaju je normala 6.1 ali isto tako je normalno da u trudnoci bude malo povisen, a te vrednosti izgleda ne koriste, ili nisu tada bili na predavanju :hehehe:
ma da!!ne brini!! :hugs: :hugs:
:haha: :haha:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 8:32 pm

Miljce ::
Brana ::
Miljce ::
Brana ::kupis u apoteci glukozu u kesicama mislim da je 50g.ali nemoj me drzati za rec, i razmuti se sa malo vode i popije se! :)
Dr mi je napisala da mi rade sa 50g, kupila sam vec, a kako cu popiti nemam pojma :hehehe:
odvratno je u smislu preslatko ali sta ces to uradis samo tada i nemoj dan pre nista slatko,skrobno i masno da jedes!!i posle testa gledaj da tog dana ne jedes vise nista slatko!! :)
Znaci da sampitu ostavim za prekosutra :haha: :hugs:
:haha: :haha:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Sre Okt 13, 2010 8:32 pm

:hugs: :hugs: :hugs:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Sre Okt 13, 2010 9:23 pm

Miljce :: :hugs: :hugs: :hugs:

:hugs: :hugs: :hugs: fish rose
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 7:18 am

Ja dosla, teta me bocnula 2x, prvo me bocnula, pa sam onda popila glukoz i posle sat vremena me jos jednom bocnula i kraj. Rezultati popodne oko 17h , nadam se da ce biti ok :hugs:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od morena Čet Okt 14, 2010 8:39 am

Normalno da će biti ok. Pusa. :hugs:
morena
morena
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.08.1980
Datum upisa : 19.08.2010
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Čet Okt 14, 2010 8:49 am

Miljce ::Ja dosla, teta me bocnula 2x, prvo me bocnula, pa sam onda popila glukoz i posle sat vremena me jos jednom bocnula i kraj. Rezultati popodne oko 17h , nadam se da ce biti ok :hugs:
Mora biti!! :hugs: :hugs: :hugs:
cekamo rezultate zajedno!!! rose
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 1:41 pm

Ovako jutros prvo vadjenje 4.48 pa sam popila 50gr glukoze, pa onda posle sat vremena vadili su mi krv i secer je 11.48. e sad me je bas strah :sad:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 3:20 pm

E ovako sad sam zvala jednog doktora i jednu doktorku, oboje su mi rekli da mi test nije dobro uradjen da su morali da sacekaju jos sat vremena pa jos jednom da mi vade krv, sto znaci
Prvo vadjenje na prazan zeludac
Drugo vadjenje sat vremena posle popijene glukoze
Trece vadjenje jos sat vremena od glukoze

I da rekli su mi da je suludo slati na taj tes i sa mojim secerom koji je prosle nedelje bio 5.4 i da mi je jutros secer bio sasvim normalan, a to sto je 11.49 je isto normalno jer sam popila 50 gr glukoze,znaci samo su trebali da vide posle toga do koliko ce se secer spustiti, sto nisu uradili, i ako me bude dr sutra poslala da opet ovo radim svasta cu joj reci, da mi ne pada na pamet, da me bockaju i da se igraju sa mnom kao sa zamorcetom.....
Jednostavno cu otici kod nutricioniste i zavrsiti posao sa njim, jer sam ja i sama regulisala ovaj secer, tako da....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Crnokosa Čet Okt 14, 2010 3:47 pm

Jao Miljce bas te maltretiraju bzvze... Sto se nisi konsultovala sa tim doktorima ranije?
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Brana Čet Okt 14, 2010 3:48 pm

Dusice to znaci da samo ne treba da unosis mnogo secera u organizam npr.200gr.cokolade ili nekog vestckog secera nego unosi sto vise prirodnog secera preko voca,sokova itd... a 4.48 je extra normala secera minimun je 4 tako da si super i nemoj se operecivati da opet vadis, da nesto nije u redu ti bi to osetila po svom organizmu a lekari vole da plase i da se pr...seravaju, tako da se opusti i uzivaj sa svojm fish :hugs: :) :hugs: :hugs:
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 6:24 pm

Zam Brance, mene je samo zabrinula ova cifra 11.49, i sto nisu vadili krv i posle dva sata od kako sam popila glukozu?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 6:26 pm

Miljce ::Zam Brance, mene je samo zabrinula ova cifra 11.49, i sto nisu vadili krv i posle dva sata od kako sam popila glukozu?

Zato sto ne znas :plez:
Kad pojedes jedan grozd secer ti se popne na 10, a onda insulin iz pankreasa odradjuje svoje...Tvoj odradjuje posao, veruj mi... :kez:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Čet Okt 14, 2010 6:27 pm

Verolino ::
Miljce ::Zam Brance, mene je samo zabrinula ova cifra 11.49, i sto nisu vadili krv i posle dva sata od kako sam popila glukozu?

Zato sto ne znas :plez:
Kad pojedes jedan grozd secer ti se popne na 10, a onda insulin iz pankreasa odradjuje svoje...Tvoj odradjuje posao, veruj mi... :kez:
:hugs: :hugs: :hugs: :hugs: :hugs: jojjjjj bas sam uplasenaaaaaa,ali kad ti tako kazes, ondak u reduuuu :hugs:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Gost Pet Okt 15, 2010 7:20 am

Bila sam kod dr u DZ, i dala mi je uput za visegradsku, kaze visok mi je secer :rolleyes: treba da idem kod mog dr u bg da ponovim nalaz. Mislim da nije normalna ali ajde... Ovaj ce me verovatno ostaviti u bolnici :`( , a zovem odeljenje gde se on nalazi i smetnje na preplatnickoj liniji su, odlepicu skroz :`(
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od morena Pet Okt 15, 2010 8:12 am

Joj, miljče! Al, bolje da ideš i provjeriš. Pa makar ostala i u bolnici, za svaki slučaj. Samo ti čuvaj ribicu. I javi nam šta se dešava. :hugs:
morena
morena
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.08.1980
Datum upisa : 19.08.2010
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci Empty Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu