Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Proširene vene

4 posters

Ići dole

Proširene vene Empty Proširene vene

Počalji od Maja. Pet Avg 27, 2010 4:18 pm

Proširene vene su otečeni, ispupčeni plavičasti krvni sudovi, vidljivi neposredno ispod porvšine kože. Mogu da se pojave bilo gde na telu, a najčešće su na nogama i stopalima. Često su bolne, a uobičajeni simptomi su natečeni zglobovi i stopala, kao i umor.
Pored površinskih postoje i unutrašnje vene.
Proširenje vena posledica je hroničnog povećanja krvnog pritiska koji širi vene. Kada se venski zidovi prošire zalisci se više ne zatvaraju potpuno, pa je mišićima otežano guranje krvi "uzbrdo". Tako da krv umesto da teče od zaliska do zaliska počne da zaostaje u veni. Povećava se venski pritisak i verovatnoća začepljenja, a vena se izboči i zavrne.
Najčešći uzroci povećanja pritiska u venama su trudnoća, gojaznost, dugotrajno stajanje i nedovoljno kretanje. Zatim, hronični zatvori i u retkim slučajevima tumori mogu da izazovu pojavu proširenih vena.
Unutrašnje vene nisu vidljive, ali mogu da izazovu oticanje i bol u nogama. Duboke vene više su sklone zapaljenjima i pojavi krvnih ugrušaka. Ako se krvni ugrušci otkače mogu da putuju kroz krvotok do pluća što može da izazove smrtonosno stanje. Zato ako imate bolne, otečene noge kojima ne spada otok kad ih držite podignute, smesta se javite lekaru, jer to može biti znak opasnog krvnog ugruška.
Proširene vene su tri puta češća pojava kod žena nego kod muškaraca.
Simptomi proširenih površinskih vena su izbočene, čvoraste, plavičaste vene posebno na nogama i stopalima. Promenjena boja kože koja se ljušti, čirevi na koži i povremeni ili stalni bolovi znak su teškog stanja proširenih vena.
Oticanje i bolni udovi, ali bez vidljivih plavičastih vena mogu da ukazuju na proširenje unutrašnjih vena.
Ako zbog otoka ne možete da hodate, ako je koža na mestima gde su proširene vene postala ljuskava, sa čirevima, sklona krvarenju ili je promenila boju obratite se lekaru. Ako imate crvene proširene vene takođe se obratite lekaru jer to može biti znak teškog poremećaja krvotoka, to jest zapaljenja vena.
Maja.
Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Proširene vene Empty Re: Proširene vene

Počalji od Daisy85 Ned Jun 17, 2012 3:37 pm

Kod proširenih vena provereno pomaže nevenova mast. Pravi se tako što se uzme pola kilograma svinjske masti (jeste bljak, ali pomaže!) i dve pune puncijate šake iseckanih cvetova nevena. Mast se stavi da se dobro ugreje (ne da ključa) pažljivo se u nju doda neven i onda se ostavi da proključa 2-3 puta. Onda se ostavi 24h, pa se ponovo ugreje da masa bude tečna, procedi kroz gazu, opet ohladi, i onda je spremna za korišćenje. Koristi se uvek na vlažnu kožu.
Daisy85
Daisy85

Ženski Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Proširene vene Empty Re: Proširene vene

Počalji od Nensy85 Sre Jun 20, 2012 11:51 am

Jaoooo, ja imam problem sa venama i uvek me noge bole kada sam u ravnoj obuci ili kad dugo vremena provodim na nogama.
Tada mi oteknu noge i vene bas budu vidljive.
Mislila sam da probam Vendoksin kapi, da li ih je neko koristio od vas?
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Proširene vene Empty Re: Proširene vene

Počalji od makicaaa Sre Jun 20, 2012 8:21 pm

Nisam probala, ali sam cula da su odlicne!!!
makicaaa
makicaaa
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 06.01.1984
Datum upisa : 18.04.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Proširene vene Empty Re: Proširene vene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu