Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Kandida - pobedite je ishranom

3 posters

Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Crnokosa Pet Sep 03, 2010 8:44 pm

Gljivica Candida albicans je normalni stanovnik sluzokoža čoveka. Kada se prekomerno namnoži može da dovede do zdravstvenih problema. Ako Vam je nos stalno zapušen, teško se koncentrišete, jede vam se stalno slatko i dijagnostikovana vam je kandida, probajte ishranu protiv kandide.

Veliki značaj prekomernog razmnožavanja gljivice, Candide albikans, prvi put je istaknut osamdesetih godina prošlog veka. Dok neki lekari odmahuju rukom, sve je veći broj lekara i nutricionista koji smatraju da je ova gljivica veliki zdravstveni problem, koji treba rešavati lekovima i ishranom.

Prekomerno razmnožavanje gljivice sprečavaju bakterije normalni stanovnioci sluzokoža. Postoje stanja koja remete ravnotežu u korist gljivice. Tada dolazi do njenog prekomernog razmnožavanja (kandidijaza ili infekcija Candidom albikans). To se ispoljava brojnim simptomima:

* Proliv, grčrvi u stomaku, nadimanje i vetrovi, podrigivanje.
* Od strane polnih organa: svrab, pečenje i pojačan beličast sekret.
* Kijanje, zapušen nos, kašalj, bol u grlu, astma.
* Hronični umor
* Anksioznost, depresija, razdražljivost, slabo pamćenje i slaba koncentracija.

U stolici se normalno nalazi do 20 kolonija kandide. Ako ih ima više lekar će vam prepisati neki lek iz grupe antimikotika (nistatin, flukonazol, ketokonazol…). Uz njih je neophodno da se koristi odgovarajuća ishrana. Mnogi se sa dijetalnom ishranom bolje osećaju već za dve do četiri nedelja. Kad nestanu simptomi i broj kolonija kandide se normalizije, postepeno se vraća na uobičajenu ishranu.

Principi dijete kod kandidijaze:

U ishrani se koristi dosta dijetnih vlakana, a izbacuju se rafinisani šećeri. U prve 2-3 nedelje smanjuje se unos ugljenih hidrata. Hrana koja sadrži malo ugljenih hidrata je meso, piletina, morska hrana i povrće, sem pasulja i krompira.

Nedozvoljena hrana:

* Šećer-Treba izbaciti beli i smeđi šećer, med i džem.Takođe i namirnice koje ga sadrže. To su sve namirnice u čijoj deklaraciji piše : saharoza, fruktoza, maltoza, laktoza, glikogen, glukoza, sorbitol, galaktoza, monosaharidi , polisaharidi. Izbaciti keks, kolače, bombone, čokoladu, marmeladu, ali i kečap i neke gotove sosove.
* Voće-sveže, suvo, konzervirano, zamrznuto, voćni sokovi.
* Kvasci-hleb i peciva sa kvascem nisu dozvoljeni. Može da se koristi hleb i pecivo od integralnog brašna, bez kvasca ili sa praškom za pecivo.
* Sirće-salate sa sirćetom, majonez, kečap, senf, soja sos, konzervirane masline, kiseli krastavci, paprika i drugo ukiseljeno povrće.
* Pečurke takođe izbaciti.
* Kikiriki, puter od kikirikija i pistaći nisu dozvoljeni jer često sadrže plesni.
* Alkohol-izbacuju se sve vrste alkohola.
* Kafa i crni čaj nisu poželjni, izabrati biljne čajeve bez šećera, vodu, sveže sokove od povrća
* Sirevi zreli i plesnivi treba da se izbace iz jelovnika. Zrele sireve će te poznati po tome što su tvrdi, žuti i masni.
* Prerađevine od mesa nisu povoljne: salame, kobasice, viršle, konzervirana i sušena riba.
* Takođe i konzervirana, obrađena i rafinisana hrana nije poželjna.

Hrana koja treba da se ograniči :

Unos mlečnih proizvoda se smanjuje, pre svega slatko mleko, većina sireva i sladoled. Povoljan je nemasni probiotski jogurt.

Hrana koja se preporučuje

Na prvi pogled se stiče utisak da ništa nesme da se jede. Međutim ima hrane koja sme da se jede i poželjna je. Zeleno povrće (kiselo zelje, blitva, spanać) je posebno korisno jer ubrzava izbacivanje gljivica iz organizma. Koristiti žitarice sa celim zrnom: integralni pirinač, ječam, proso, ražani i kukurizni hleb, kokice, svežu ribu. Za uklanjanje gljivica posebno su korisni maslinovo ulje i beli luk, svež i kratko prokuvan. Izuzetno je korisno kiselo zelje, koje je prirodni izvor laktobacila (korisna bakterija, koja ograničava razmnočavanje kandide). Preporučije se da se svakodnevno koristi jogurt probiotski ili običan (nikako voćni) i kiselo zelje. Integralni pirinač, krompir i ražani hleb se koriste u umerenim količinama.

* Povrće - sve vrste povrća i to žto više sveže ili kuvano. Koristiti sve salate (naravno bez sirćeta), kiselo zelje, spanać, blitvu, krastavac, kupus, crni i beli luk, sokove od povrća bez dodatka šećera.
* Posebno je korisna hrana koja sadrži dosta dijetnih vlakana, koja mehanički uklanjaju gljivice: integralne žitarice, ražani hleb, zobene pahuljice, karfiol, brokoli, zeleni i crveni kupus, kiselo zelje i suplementi sa vlaknima.
* Voće - posebno je koristan limun (lemon).
* Meso - živina, divljač, riba, rakovi i bistre supe od mesa.

Šta se osim lekova (antimikotici) koristi protiv kandide?

* Lactobacilus acidofilus – To je bakterija koja se normalno nalazi u crevima i vagini. Ova bakterija stvara mlečnu kiselinu i snižava pH vrednost, tako da sprečava rast gljivica. Prirodni izvor laktobacilusa je jogurt. U apotekama na slobodnoj prodaji postoje brojni suplementi sa acidobacilusom u obliku tableta i kapsula.
* Multivivitamini – korisni su vitamin C, B kompleks, cink i magnezijum.
* Od velike pomoći su ekstrakt limunovih semenki, beli luk (garlic, allium sativum), kaprilna kiselina i berberin (shaver), koji se mogu nabaviti u prodavnicama zdrave hrane. Ne resorbuju se u krv pa ih mogu koristiti i trudnice i dojilje.

Izvor: www.porodicnilekar.net
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Crnokosa Uto Nov 02, 2010 8:00 pm

Odrediti nivo candide u organizmu možete uz pomoć medicinskih pretraga, koje mogu biti skupe i u nekim slučajevima nisu pouzdane. Najpouzdaniji medicinski test za candidu je test imunokompleksa i IG test.
Međutim, postoji i kućni test za candidu, nepoznatog porijekla, koji ljudi koriste već dugi niz godina da bi odredili razinu candide u organizmu. Test je jednostavan, besplatan i daje pouzdane rezultate.

Candida saliva test
1. Prije nego li što odete na spavanje, napunite čašu čistom vodom i ostavite ju kraj kreveta.
2. Slijedeće jutro, odmah nakon što se probudite, pljunite u vodu.
3. Ne pokušavate skupiti u ustima velike količine sline, samo pljunite ono malo što imate u ustima nakon buđenja.
4. Ostavite čašu na 15 minuta.
5. Nađite izvor svjetlosti i pogledajte u čašu.
6. Ako je vaša slina ostala na površini čaše, ili se otopila, sa Vama je sve u redu. Normalno je ako su u vodi prisutni mjehurići zraka.
7. Ako je voda postala mutna, ili se u vodi vide trake, koje se spuštaju prema dolje, ili ako se slina skupila dolje, postoji velika mogućnost toga, da imate previše candide u organizmu.
8. U ovom slučaju predlažemo da se obratite za savjet svome liječniku ili pokušate se riješiti candide na prirodan način.
Kandida - pobedite je ishranom Saliva_Candida_Test
Simptomi prekomjernog rasta candide u organizmu:
* kronične gljivične infekcije sa simptomima svrbeža, pečenja i pojačanog iscjetka
* probavni simptomi kao što su sindrom iritabilnog kolona, nadutost i plinovi, grčevi, dijareja, konstipacija i žgaravica
* alergija, kihanje, začepljenje nosa, kronični iscjedak iz nosne šupljine, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma
* alergija na hranu
* kronični umor
* simptomi živčanog sustava kao što su anksioznost, depresija, iritabilnost, slabo pamćenje i slaba koncentracija
* problemi sa menstrualnim ciklusom
* kožni osipi

Rastu candide pogoduje:

- liječenje antibioticima
- oslabljeni imunološki sustav
- upotreba kontraceptiva ili hormonske nadomjesne terapije
- prehrana bogata rafiniranim šećerom
- trudnoća
- dijabetes

Načini liječenja candide
- Citrofit
- Alkalna dijeta
- Soda bikarbona
- Anti-candida dijeta
- Češnjak (u kapsulama)
- Lactobacillus acidophyllus
- Candida Yeast (homeopatski pripravak)

Izvor: www.alternativa-forum.com
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Crnokosa Pet Feb 04, 2011 5:45 pm

Uradila sma pre neki dan ovaj test i ispada da imam kandidu...
I sve one stvari koje se ne preporucuju u anti-kandida dijeti meni smetaju... :dont:
I sad opet po lekarima da se vucem :dont:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Maca Pet Feb 04, 2011 5:59 pm

ja se bas ne razumem u ovo,nadam se da necu imati priliku da pisem o ovome...
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od mia Pet Feb 04, 2011 9:44 pm

Dosta ljudi znam koji su uspeli da se rese napasti uz minimalno odricanje u ishrani .Prvenstveno su izbacili secer i to posebno beli i sve vrste grickalica .Moj drugar je nekih mesec dana jeo beskvasni hleb na minimum sveo sokove izbacio pivo i rezultati su mu u sledecem mesecu bili odlicni i sad opet tera po starom i kaze da se odlicno oseca.Kaze da ako zene imaju taj problem dosta tecnosti u toku dana tj vode zna da pomogne ali opet najbitnije je izbaciti kvasac alkohol i slatkise .
mia
mia

Ženski Datum rođenja : 17.02.1977
Datum upisa : 17.12.2010
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Crnokosa Pet Feb 04, 2011 9:48 pm

Da znam, al ovi nasli slepci po DZ ne mogu da mi urade komplet analize... Nego ja vidim na netu i odem da trazim da mi daju uput... Nema smisla vise, bas mi idu na zivce... Koliko ja znam prvo uradis coveku osnovne analize... A ako joj se zalim na nadimanje i sl. sigurno ne treba da me salje na ocno... Bas mi je muka vise od njih! Samo me maju tamo amo a nista ne znam...
Grickalice, slatkisi, mesne preradjevine... sve mi to ne prija vise... :dont:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kandida - pobedite je ishranom Empty Re: Kandida - pobedite je ishranom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu