Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Kako da znam da je zaista počelo?

+9
Julija.
Tina
Bubica
Mivica
Traurig
M&D
Brana
Crnokosa
Maja.
13 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubica Ned Dec 12, 2010 12:49 pm

Neznam kako mi je to promaklo,kopirala sam sa jednog foruma,ispod je pisao link... nisam ga uhvatila,no,ispravila sam. :)

Mogu reci da jaci menstrualni bolovi su na ovoj skali 4. E sad mozete da zamislite kako boli porodjaj. :kez:
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Crnokosa Ned Dec 12, 2010 1:35 pm

Ej citala sam bila ovo pre... Super tekst :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubica Ned Dec 12, 2010 1:59 pm

Stvarno jeste,mogu da potvrdim da je ovaj tekst stvarno najblizi stvarnom osecaju na porodjaju,i na lep nacin opisan. Porodjaj boli,jako,ali kad imas toliku zelju i optimizam,bas lako se sve to pregura. Ja sam imala srece sto sam se otvarala jako brzo,inace bi se mrcvarila satima. Moj porodjaj se moze u skalama opisati ovako,dosla sam sa bolovima prvog stepena,a posle ukljucene indukcije su bili odmah na sestoj skali. Za sat vremena se izredjali svi ostali i istina je,bas kad pomislis da vise nemozes izdrzati,da ces umreti bukvalno,tad krecu naponi i porodis se! Porodjaj je strasan samo u tom trenutku,prelaz sa bolova na napone. Srecom vrlo kratko traje. :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Crnokosa Ned Dec 12, 2010 2:13 pm

:aplauz:
Bas lepo receno sve Bubi :aplauz:
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Brana Ned Dec 12, 2010 3:38 pm

Moji raniji ciklusi su najiskrenije mogu reci za ocenu 10 jer sam padala u nesvest,povracala i muz me je nosio do kupatila a porodjajni bolovi su kod mene ocena 9 jer sam mogla da ih istrpim sa indukcijom bez anestezije,imam visok prag bola pa mogu da trpim ali sve u svemu porodjaj svaki mora boleti jer kako i pise bez bolova nema porodjaja! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Uto Jul 19, 2011 5:04 am

Lepo napisano i objasnjeno. Moj prag bola nije bas visok,ali kao sto Brana kaze,imala sam uzasne menstrualne bolove,tako da se nadam da cu izdrzati. Tj.moram :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Julija. Uto Jul 19, 2011 7:26 am

Hoces Tince, samo babicu slusaj i ne brini! I sve ces brzo da zaboravis!
Julija.
Julija.
Urednici

Ženski Datum rođenja : 26.07.1987
Datum upisa : 30.04.2011
Godina : 36
Lokacija : Doha Qatar

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Uto Jul 19, 2011 10:27 am

ma ja se samo nadam da cu znati da je to to kada pocne :) kada nikada nisi bio susrecen s tim,ne znas ni sta da ocekujes. A bice dobro valjda ;)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Julija. Uto Jul 19, 2011 10:39 am

Prepoznaces, taj bol je jedinstven i ne moze da se prepozna samo bez panike!
Julija.
Julija.
Urednici

Ženski Datum rođenja : 26.07.1987
Datum upisa : 30.04.2011
Godina : 36
Lokacija : Doha Qatar

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Zverka Uto Jul 19, 2011 2:32 pm

Missxtina ::tako da se nadam da cu izdrzati. Tj.moram :)

ALI ZASTO SE PATITI KAD JE 21 VEK
ja sam se porodila uz epidural ...osetila sam sta znace kontrakcije...pre no sto su mi prikacili isti ...i iskreno ...devojke 21 vek je... koliko god da kosta NIJE skup ...jer pored njega BOL NE POSTOJI ... i pamticete ko ja PORODJAJ kao JEDNO PREDIVNO ISKUSTVo
Zverka
Zverka
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Uto Jul 19, 2011 5:52 pm

Ja hocu da vidim kako izgleda to prirodno,pa cu znati za sledeci put :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubi89 Uto Jul 19, 2011 6:54 pm

Zverka ::
Missxtina ::tako da se nadam da cu izdrzati. Tj.moram :)

ALI ZASTO SE PATITI KAD Jen..osetila sam sta znace kontrakcije...pre no sto su mi prikacili isti ...i iskreno ...devojke 21 vek je... koliko god da kosta NIJE skup ...jer pored njega BOL NE POSTOJI ... i pamticete ko ja PORODJAJ kao JEDNO PREDIVNO ISKUSTVo

Alzem se sa tobom prijo... Da sam se poradjala prirodno mislim da vise nikad ne bih imala decu! A ovako... Ih... Ma nek se muci ko hoce, ko nece tu je epid...

Miss a stvarno, sto neces epid... Ima da se kajes sto nisi uzela... Ali ok, tvoja zelja, i postujem je huug
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubi89 Uto Jul 19, 2011 6:55 pm

Missxtina ::ma ja se samo nadam da cu znati da je to to kada pocne :) kada nikada nisi bio susrecen s tim,ne znas ni sta da ocekujes. A bice dobro valjda ;)

Ne moraju tebi draga odma kontrakcije da krenu, mzoda ti prvo pukne vodenjak, mozda prvo ispadne sluzni cep kao meni, pa kintekcije krenu tek za 12h... Sve zavisi..
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Maca Uto Jul 19, 2011 7:59 pm

Joj,zamislite mene kada pocne porodjaj,ja panicar i radim sve u zurbi..ima da se ukakim i krenem sama u bolnicu ako niko ne bude spreman u tom trenutku.
Barbi ima zena koje su 2 puta primile epidural i imale su bolove.
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Julija. Uto Jul 19, 2011 8:18 pm

Ja sam prvi put bez epidurala i na kraju zavrsila carskim rezom, drugi put prirodno sa epiduralom al mi nije delovao tako da sam stisla zube bolelo jeste al sad sam zaboravila! A u 7h ujutru sam dobila bolove a u porodiliste otisla u 20h uvece bez panike!
Julija.
Julija.
Urednici

Ženski Datum rođenja : 26.07.1987
Datum upisa : 30.04.2011
Godina : 36
Lokacija : Doha Qatar

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubi89 Uto Jul 19, 2011 8:22 pm

maca ::Joj,zamislite mene kada pocne porodjaj,ja panicar i radim sve u zurbi..ima da se ukakim i krenem sama u bolnicu ako niko ne bude spreman u tom trenutku.
Barbi ima zena koje su 2 puta primile epidural i imale su bolove.

Pa onda epid nije dobro dat... A opet, i ako su imale, sigurno su bili manji nego da ga nisu imale...
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Maca Uto Jul 19, 2011 8:23 pm

Moguce....ja necu epidural....svasta sam pregrmela pa mogu i porodjaj.
avatar
Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Uto Jul 19, 2011 10:18 pm

eto i moja kuma imala epidural,pa sve osetila. Lose joj dali. Mogla da ostane paralizovana. Sada ima problema sa kicmom. Ako bas budem morala,uzecu ga. Ovde nije skup,60e. I trazis ga kada dodjes da se porodis.
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubi89 Sre Jul 20, 2011 5:48 am

Ma ne moze da se ostane, ja do sada ne znam ni za jedan slucaj... Mada da zivim u nekom manjem mestu ovde u Srbiji, isla bih u BG zbog toga. Jer ko zna kakvi dr rade po manjim gradovima... Joooooj.. A najgore sto od epida moze da ti se desi je da ti se vrti u glavi bas jako, dva dana, a to ako nije dobro dat... I kad te promasi sme jos 2x da bocne, da bi pogodio... A i ako si ranije imao problema sa kicmom ne smes da primis nikako...
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Sre Jul 20, 2011 5:51 am

zeznuto. Pogotovu sto ti kazes,u manjim gradovima i nisu bas toliko strucni. Em platis,em te zeznu. Pa da ih pobijes. Jos je tu sigurno skuplje,nema bas svako za to.
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubica Sre Jul 20, 2011 10:58 am

Neznam,ni mene taj epidural ne privlaci,a vec sam se poradjala bez njega. :) Ja znam da mogu to da izdrzim tako da necu nikakvu iglu u kicmi,priznajem da me i to uzasava. Nije uvek do epidurala,zavisi i zena kako reaguje na lek,ima zena kojima jedna strana uopste ne reaguje na epidural,tako da zena na jednoj strani ne oseti nista a na drugoj strani stomaka kontrakcije oseca normalno. Idemo na temu o epiduralu. :)
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Čet Avg 04, 2011 12:33 pm

Jeste imali neki osecaj da ce doci do porodjaja par dana pre,neki simptomi,nestooo? Kako mi se priblizava,sve me vise strah! Joj kako bih volela da izmisle neku spravicu i lepo ti pokaze kada ce ti poceti bolovi,kog datuma i u koliko sati hehehe :lol:
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Bubica Čet Avg 04, 2011 12:46 pm

Nikakav :kez: Nemoj da te je strah,ja se nisam plasila ni prvi put,nisam znala sta me ceka,a ni sad,jer znam sta me ceka :lol: Ja jedva cekam,zelim je vec u narucju :LUV:
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Tina Čet Avg 04, 2011 2:04 pm

ma ja ne mogu da doceka,ni moj Igi isto,mnoogo mi se nesto oduzilo
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Caca Čet Avg 04, 2011 2:53 pm

Missxtina ::Jeste imali neki osecaj da ce doci do porodjaja par dana pre,neki simptomi,nestooo? Kako mi se priblizava,sve me vise strah! Joj kako bih volela da izmisle neku spravicu i lepo ti pokaze kada ce ti poceti bolovi,kog datuma i u koliko sati hehehe Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 590102


Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 5337 Ja kada sam bila u bolnici bila sam devojkama kojima je termin prosao.I tako jedna po jedna imaju bolove dan dva odlaze na porodjaj.A jednoj devojci je bio peti dan od termina,i dogovoreno je da joj se ujutru indukuje porodjaj,jer ona nikakav bol ne oseca,a otvorena je tri prsta.Ujutru je dobila jake bolove,sva se tresla,i za 15 min je vec rodila svoju trecu devojcicu.Ja sam se bas cudila da pre tih bolova nakakav bol nije osetila.Samo na jednom.Jao kad se setim,ja sam joj pomogla da ode do porodilista i prenela joj stvari.A uskoro i mene to ceka. Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 324954
Caca
Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako da znam da je zaista počelo? - Page 2 Empty Re: Kako da znam da je zaista počelo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu