Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

+10
zokadj
marasrna
Nensy85
kathy_gm
Stamenija
Bubica
Crnokosa
Zvoncica85
Aleksandra18
Bubamara
14 posters

Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Bubamara Pon Okt 25, 2010 11:33 pm

Da li ste pre zaceca pile neki vitamin ili mozda kombinaciju vitamina?
Preporucuje se bar tri meseca pre trudnoce piti folnu kiselinu, posebno ako ste pre toga koristile kontracepcijske pilule. Folna kiselina pripada grupi B vitamina, i izuzetno je vazan u razvoju ploda. Smanjuje rizik od deformacije fetusa koja se odnosi na centralni nervni sistem, a nedostatak moze dovesti do tzv. defekta neuralne cevi (ne dolazi do srastanja kicmenih prsljenova bebe).
Ako se uzima duzi period (ne znamo tacno kada cemo ostati u drugom stanju), ne moze da naskodi ni vama, ni bebi jer se visak sam izbaci iz organizma, kao npr. i vit C.
Istrazivanja su pokazala da sprecava mogucnost spontanih pobacaja i vanmatericne trudnoce. Obicno se pije do 12 nedelje (period kada se plod potpuno formira; misici, organi, kosti i udovi), a, nekada ga lekari preporucuju tokom cele trudnoce.
Da li ste vi, ili neko iz vaseg okruzenja koristile Prenatal Care, MamaVit, Folnak....
Kakvo je vase iskustvo?
Bubamara
Bubamara
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Aleksandra18 Sub Sep 03, 2011 6:37 pm

Ja sam pila folnu prva 3 meseca mada kazu da moze i duze....
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Zvoncica85 Pon Dec 05, 2011 10:30 pm

Ja sam pocela da pijem Folnak pre nekih mesec ipo dana, kada smo odlucili da hocemo bebu. Pijem ga i dalje, svaki dan po jednu tableticu, tj. 5 mg. Drugo nista ne pijem.
Zvoncica85
Zvoncica85

Ženski Datum upisa : 27.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Crnokosa Pon Dec 05, 2011 10:39 pm

Pa ja mislim da je to dovoljno. Pogotovo da konzumiras namirnice bogate tim vitaminima (B11). Nesto sam zamrzla lekove i smatram da je bolje da se regulise ishrana a da se ne preteruje sa lekicima.
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Bubica Sre Dec 07, 2011 10:45 am

I ja sam pila folnu kiselinu,u prvoj trudnoći čim smo odlučili za dete,a u ovoj trudnoći sam pila nekoliko meseci pre,pošto sam pročitala da žene uopšte treba da piju folnu kiselinu za žensko zdravlje.
Bubica
Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Stamenija Uto Feb 05, 2013 7:08 pm

Folna kiselina se pije i kada se planira trudnoca, i u toku trudnoce! Sto se ostalih vitamina tice, svi se unose pravilnom ishranom! I to je to! Mozda samo pojacati unos vitamina C! U poslednje vreme se dosta pise i govori o Peruvian maci, pa nije na odmet i to probati! :)
Stamenija
Stamenija

Ženski Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od kathy_gm Uto Feb 05, 2013 7:11 pm

Ja vec treci mesec pijem Folnu kiselinu... :)
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Nensy85 Uto Feb 05, 2013 7:25 pm

I ja sam pila folnu, pre trudnoce i prva 3 meseca trudnoce. Kaze dr da je ona bitna za razvoj ploda i zato se pije.
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Nensy85 Uto Feb 05, 2013 7:29 pm

http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/maca/
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od kathy_gm Uto Feb 05, 2013 7:32 pm

Prosle godine u januaru odem ja kod tadasnje doktorke i pitam je da li treba da pijem Folnu kiselinu,posto sam citala da zene koje planiraju trudnocu treba da je piju,ona me je tako pogledala i odbrusila mi:"Kad budes trebala bilo sta da pijes,ja cu ti reci,a sad nista!!!" Ja se zgranula i posle je bilo jos par situacija i ja promenim dr. Sadasnja dr mi je na prvom pregledu rekla da pocnem da pijem Folnu kiselinu i bas se zacudila kad sam joj ispicala iskustvo sa prethodnom dr... fish
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od marasrna Uto Feb 05, 2013 8:14 pm

folnu treba da piju i muskarci.ja je pijem godinama.a ta tvoja bivsa dr je glupaca i ludaca.......sakloni nas boze takvih amin
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od kathy_gm Sre Feb 06, 2013 11:02 am

Ma,kretenka zesca... Verujes li ti da me je posle svakog pregleda boleo donji deo stomaka i krsta... Sva sreca pa sam presla kkod druge dr... happys
kathy_gm
kathy_gm
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.09.1987
Datum upisa : 22.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od zokadj Uto Mar 12, 2013 11:48 am

ja isto pijem folnak nekih dva meseca ,od kad smo oducili da hocemo bebu,samo sto sam cula da treba malo da se napravi i pauza sa njim!?
zokadj
zokadj

Ženski Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od marasrna Uto Mar 12, 2013 11:53 am

ja ne pravim pauzu sa njim :mig:
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Nensy85 Uto Mar 12, 2013 9:46 pm

nisam ni ja prekidala, pila sam svaki dan od kad smo poceli da radimo na bebi i prva 3 meseca u trudnoci.
Nensy85
Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 39

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od leptirko Pon Apr 08, 2013 5:11 pm

ja pijem femibion 1
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od brbljiva76 Čet Maj 02, 2013 9:31 pm

a kazite mi dali sme femibion 1 da se pije sa kontracepcijom ,posto sa u procesu vto ---pa krecem sa kontracepcijom a htela bih i femibion 1 da nastavim da pijem ...? :sad:
brbljiva76
brbljiva76
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja : 05.03.1976
Datum upisa : 25.11.2012
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od leptirko Čet Maj 02, 2013 9:36 pm

Nisam nikad bila na kontracept.,piiil.,ali ne vidim zasto bi smetalo.
Ne verujem da ce biti problem.
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od nensi82 Ned Jun 16, 2013 11:09 am

ja pijem tablete za re4gulisanje cilusa,i vidim da mi se pojavio malo beli sekret..da li je to mozda od tih tableta?a inace,pijem i zlatnu maku(peruvian maku)
nensi82
nensi82
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum upisa : 08.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od marasrna Ned Jun 16, 2013 11:48 am

ne verujem da je zbog tableta.maka je odlicna i ja je pijem ali napravim pauzu od nekoliko dana.
marasrna
marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 48
Lokacija : Iceland

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od leptirko Ned Jun 16, 2013 12:40 pm

Nisam pila maku, ali cu piti neke stvarcice koje su dobre za kvalitet jc, kao sto su koenzom q 10, ulje zutog nocurka .... Sad sam vec i zaboravila, ali to cu tek kasnije piti.
leptirko
leptirko
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 04.06.1982
Datum upisa : 04.02.2013
Godina : 41
Lokacija : blizu, blize, najblize

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od zvrki Pon Jun 17, 2013 7:08 am

Ja nisam pila nista ni pre trudnoce,nekako mi se nije dalo,ja sve kao da kupim,pa se nikada ne setim,samo sada pijem vitamine u trudnoci i to je to.
zvrki
zvrki
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 16.07.1993
Datum upisa : 01.09.2012
Godina : 30
Lokacija : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca Empty Re: Prenatalne tablete - vitamini pre zaceca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu