Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


Pravila za bebin dobar san

5 posters

Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Pravila za bebin dobar san

Počalji od Crnokosa Pet Avg 13, 2010 12:58 pm

Dobar san je ključan za rast svake bebe. Ali ukoliko su suve, site i ukoliko im nije ni vruće ni hladno, spavaće čvrstim snom i budite uvereni da će nakon buđenja biti spremne da istražuju svet oko sebe koliko god je to moguće!

Dok spava, bebin stomačić se kontrahuje i do 8 cm. Zbog toga je važno da se pelena koju beba nosi prirodno prilagođava njenim pokretima. „Pampers” pelene sa trakama koje su pozicionirane sa strane omogućavaju miran san i zaštitu od propuštanja i do 12 časova.
Šta možemo da uradimo kako bismo osigurali da naša beba spava mirno i da bude suva tokom svake noći? Eksperti vam pružaju nekoliko saveta i trikova za dobar san vaše bebe...
1. Od samog početka uvedite prepoznatljivu svakodnevnu rutinu, koja podrazumeva redovnu dremku, ustaljivanje navika i vremena spavanja.
2. Drugačijim ponašanjem naučite vašu bebu da razlikuje dan od noći: tokom dana, dok hranite bebu, pričajte joj, a tokom noć budite tiši u obraćanju i koristite prigušeno svetlo.
3. Kada beba napuni šest meseci, možete da počnete sa stvaranjem sledeće rutine - kupanje-hranjenje-priča-krevet, tako da ona zna šta može da očekuje i veća je verovatnoća da će se uspavati.
4. Mekana igračka često pruža utehu i odličan je rekvizit za uspavljivanje.
5. Kako biste znali da je vašoj bebi udobno, obucite je u fleksibilnu i udobnu odeću i pelenu koja joj dobro pristaje da biste izbegli praznine ili curenje.
svdobradec. Uzdržite se od proveravanja vaše bebe svaki put kada se ona pomeri ili uskomeša tokom noći - malčice plača usled buđenja je normalno. Vaša beba mora da nauči kako da ponovo uspostavi san i da sama ostane tako pospana kako bi utonula u dublju fazu sna.

Izvor: www.blic.rs
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Crnokosa Sub Avg 14, 2010 7:55 pm

Kako vi uspavljujete vasu bebu? Imate li neku rutinu vec?
Crnokosa
Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa : 06.08.2010

https://svetzena.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Brana Sub Avg 21, 2010 7:08 pm

Moj Laki posle kupke se mazi,igra i kada se umori samo hoce da zaspi na siki ili ga mm drzi u naruciju i pusta mu muziku i to ga uspava!ali vecinom se uspava na siki i pri tome se mazi dok se ne rastopimo i jedno i drugo od miline!! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Aleksandra18 Sub Dec 11, 2010 8:27 pm

Isti slucaj,uglavnom sisa i zaspi uz muziku,ili je ljuljuskam
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Brana Uto Dec 14, 2010 5:18 pm

Traurig ::Koliko spavaju vase bebe,jesu budne ceo dan nekad kao moja.
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Brana Uto Dec 14, 2010 5:21 pm

I meni laki kada je bio manji nije hteo da spava preko dana ali je spavao nocu,videces kada bude veci vise ce spavati danju imace jednu do dve dremke dnevno od po 2h ili samo jednu ali ce zato i nocu da ti spava samo mu nemoj posle 6h davati da spava da bi se izmorio i spavao nocu,meni laki i pored toga zaspi tek oko 12-1h uvece i probudi se od 9-11h ali navikli smo svi troje smo nocne ptice! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Traurig Uto Dec 14, 2010 8:39 pm

ja sam bogami iscrpljena,vec par dana mi bebac jako malo spava ili bolje receno spava po pola sata,sat u narucju ili u krevetu kako kad i onda fura li fura.A nocu se budi na 4 sata zbog dojenja i onda posto ima problem oko povracenja i muci ga stomak valjda,onda dezuramo po 2 sata i jedva zaspi a onda do sledeceg podoja ne ostane ni 2 sata.Nocas nisam spavala da se skupi 3-4 sata a danas evo ceo dan je budan sa malim dremanjem izmedju koje meni ne znaci jer ja ne mogu da legnem i naspavam se kad se on stalno budi. Ja se nadam da nece da potraje inace cu da padnem u nesvest a za sve je krivo to povracanje i to sto ga muci a ja nikako ne mogu da mu pomognem sve sam polozaje probala i kad krene traje po 2 sata.Jadnicak mali mogu misliti kako mu je.Ima li neko neki trik naravno uzimajuci u obzir ove probleme koje ima jer od njih i ne moze da se uspava ili se probudi kad mu krene iz zeludca.
Traurig
Traurig

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Traurig Sre Dec 15, 2010 1:49 pm

Evo i danas ista prica,dok ga drzim miran je i drema i hoce da se uspava cim ga spustim u krevetac on krene u vrisak a meni zao da place pa ga opet uzmem posto ljuljanje u krevetcu ne daje rezultate.A to je posle svakog podoja jos malo pa necu mocu da izadjem iz sobe jer je stalno uz mene ili place ako to nije slucaj.Pomagajte iskusne mame :dont:
Traurig
Traurig

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Brana Sre Dec 15, 2010 2:26 pm

Draga,to je sasvim normalna situacija pogotovo kod mama koje doje,moj sin sada puni godinu dana i ne moze bez mene zaspati i bez sike jer ga ja jos uvek dojim,to je jednostavno posebna veza izmedju majke i deteta ono oseca sigurnost kada je mama pored njega!
Moj savet i kako ja radim uspavam ga na siki i malo odlezim pored njega i ne diram ga sa mesta na kome je zaspao tj.na krevetu i onda ustanem i obavljam aktivnosti koje me cekaju!
Nadam se da sam bar malo pomogla! huug
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Traurig Sre Dec 15, 2010 2:32 pm

Moj bebac nema jos 40 dana i nikako da uhvatimo ritam kad jedemo,kad spavamo.Nije meni tesko da ga uspavam u ruke ali ne mogo posle da ga odvojim od mene,cim ga sklonim od svog tela odmah otvara okice a ako ga spustim u krevetac krene vrisak,odmah se probudi.Sad imam pomoc u kuci a kad budem bila sama necu moci nista da uradim ako ga stalno drzim u rukama a on je tako mali nista ne razume,samo place,jede,piski...to sto rade bebe.Jeli a kakva ti je bila stolica kod beb u pocetku.Moj decko kaki po malo posle svakog podoja ali neje kolicinski kao prava kaka vise ono po malo zamaze pampers ali ima skoro uvek kad ga presvlacim.
Traurig
Traurig

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Brana Sre Dec 15, 2010 2:44 pm

Kako bude veci sve ce biti lakse i meni je Laki tako radio od kako se rodio i sada ali je veci pa se vise umara preko dana jer hoda pa cvrsce spava taman toliko da mogu da uradim sta mi je potrebno po kuci ili vani ali isto me stalno trazi kada zaspi i ako mene nema place!
Prava stolica kod bebe mora imati zlatnozutu boju to znaci da je sve ok ako je zelenkasta zanci da je beba gladna i da ne dobija hrane dovoljno i (vitamine i minerale iz majcinog mleka jer ga dojis).Ako kaki posle svakog podoja to je normalno jer siki pa malo po malo pa se nakupi ne brini.meni je Laki kakio jednom do dva puta dnevno ali bas se lepo iskaki pa nije bilo potrebe vise puta po malo ali samo je bitno da je boja stolice ok i nema brige! :)
Brana
Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 36
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Traurig Sre Dec 15, 2010 2:53 pm

Boja stolice je ok nego me to malo zacudilo sto tako cesto kaki a sve po malo a z a gaso da ne pricam cim ispusti gas odmah jaukne kao da ga nesto zaboli ili se uplasi.Muka je dok malo poraste,pa ce biti valjda bolje.Ja bas puno vremena prvodim sa njim.Dojenje,presvlacenje pa drzanje pola sata da podrigne i da ne bi povratio,pa onda kad legne emse muci da bljucne em place sto sam ga spustila u krevetac i tako sve u krug :lol: Sad mogu ali kasnije ce to postati problem jer neko mora i da kuva rucak a i mama mora nekad i da jede inace nema mleka za bebu.Jeli a jel zabacuje tvoj laki glavu u nazad,pogotovo kad spava,moj bebac u pocetku bilo bas extremno skroz je vracao nazad,sad malo manje ali voli da zauzme taj polozaj kad spava sto opet nije dobro kad hoce da bljucne moze da spirira ali sta da mu radim kad tako voli da spava.Jao muke sa malim bebama a ja mu se sve tresem za svaku sitnicu.
Traurig
Traurig

Ženski Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Bubi89 Ned Mar 20, 2011 1:16 pm

Joj moj Lar je tek skoro poceo da sklapa po 3 sata, ranije je sve bilo po sat, i to je to... I mozda je ukupno 5h sklapao dnevno, uzas... Sad je malo bolje, Bogu hvala :)
Bubi89
Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Pravila za bebin dobar san Empty Re: Pravila za bebin dobar san

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu