Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️

Join the forum, it's quick and easy

Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥️❤️♥️
Svet zena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Bubica Pet Feb 02, 2018 11:20 pm

» Namestanje zeludca, materice...
od milica30 Ned Mar 12, 2017 2:21 pm

» Trudnoća po nedeljama - drugo tromesecje
od Tina Ned Feb 05, 2017 3:50 pm

» Hemoroidi
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:20 pm

» Trazimo uzrok poteskoca u zatrudnjivanju
od Nensy85 Čet Feb 02, 2017 1:02 pm

» Kako zamisljate sebe za 10 godina?
od Charlize93 Sub Jan 28, 2017 5:55 pm

» Cekamo rode :)
od Tina Pon Jan 23, 2017 6:21 pm

» Pohvalimo se nasom decom
od Tina Sub Jan 21, 2017 11:00 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm


U trudnoci kod zubara????

2 posters

Ići dole

U trudnoci kod zubara???? Empty U trudnoci kod zubara????

Počalji od Gost Čet Avg 26, 2010 1:29 pm

Meni su danas u potpunosti razbili zablude oko odlazaka kod zubara u trudnoci. Idem kod jednog vrhunskog zubara, koji mi je rekao da zube treba sto ranije srediti, jer se kod vecine trudnica usled hormonskih delovanja upale desni koje su zastita za zubnu gledj. I ako postoji samo mali kvar, on ce se rapidno siriti. Rekao mi je , da se na svakom nalazu prilikom vadjenja krvi vidi poviseni broj leukocita kod trudnica koje imaju kvarne zube i da su te bakterije koje se nakupljaju stetne..Ja imam jos tri stvari da odradim kod njega i onda cu, kako on kaze, biti mama sa prelepim osmehom :) :) :)
Ono sto je rekao da nikada ne bi preporucio trudnicama jeste snimanje zuba. Kako on kaze, to se radi sa zastitnim kosuljama i rizik je sad minimalan, ali on kada je trudnica u pitanju ne voli uopste da rizikuje. Plombe, lekovi i tecnosti kojima se koristi potpuno su bezopasni za organizam. Anesteziju trudnicama daje bez epinefrina i adrenalina (i to zbog stitne zlezde, a ne zbog bebe, jer kako on kaze, stitna zlezda u trudnoci vec pojacano radi-zato mnoge zene imaju osecaj da im srce jace ili brze lupa- pa on ne zeli da je dodatno optereti, a i faktor straha kod ljudi igra veliku ulogu. Ja sam toliko puta za ova dva meseca isla, da mi je ordinacija kao druga kuca :) :) :)
I ljudi, STVARNO NISTA NE BOLI..ALI NI MALO...NISTA...
Sledeci put kad odem reci ce mi cime da zastitim zube u trudnoci, koju pastu da koristim, i sl....A ja cu odmah preneti vama :mig: :mig: :mig:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

U trudnoci kod zubara???? Empty Re: U trudnoci kod zubara????

Počalji od Tina Pet Apr 08, 2011 11:18 am

I ja sam prosle nedelje bila kod zubara,uradila mi je malu plombicu,skinula kamenac i ispolirala,kaze da trudnice slobodno mogu popravljati zube,pogotovu sto se tada najvise i kvare...
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

U trudnoci kod zubara???? Empty Re: U trudnoci kod zubara????

Počalji od Aleksandra18 Pet Apr 08, 2011 12:37 pm

Ja sam isla kad sam bila seti mesec,takodje skidanje kamenca i poliranje,i tad mi je rekla da izbegavam u trudnoci,nece nista faliti ako dodjem kasnije :dont:
Aleksandra18
Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

U trudnoci kod zubara???? Empty Re: U trudnoci kod zubara????

Počalji od Tina Pet Apr 08, 2011 12:38 pm

Svako prica drugacije,ja gledam da na svaka 3-4 meseca odem na kontrolu! Naravno da necu ici u 8om :)
Tina
Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 34
Lokacija : Pariz

Nazad na vrh Ići dole

U trudnoci kod zubara???? Empty Re: U trudnoci kod zubara????

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu